Zamknij

Dzieci o tych imionach są zamknięte w sobie. Nie mają koleżanek i kolegów

26.01.2021 14:17
Mała dziewczynka
fot. Shutterstock

Jak nazwać dziecko, by było popularne i lubiane? Z całą pewnością należy unikać imion, które znalazły się na tej liście.

Psychologowie twierdzą, że imię, które posiadamy, wywiera wpływ na nasz charakter. Przyszli rodzice podczas wybierania imienia dla swojego syna lub córki starają się wziąć to pod uwagę. Jeśli nie chcą, by ich dziecko miało trudności ze znalezieniem przyjaciół, powinni zdecydować się na imię spoza listy zamieszczonej poniżej.

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście. Jak nazwać dziecko, by zapewnić mu udane życie

Dzieci o tych imionach są zamknięte w sobie. Nie mają koleżanek i kolegów

Oto imiona dziecięce, które odpowiadają za problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami:

Konrad

Ma tendencję do zamykania się w swoim świecie. Kiedy inne dzieci próbują go poznać, reaguje niemiłymi komentarzami. Często ma trudności z samoakceptacją i nie potrafi uwierzyć w to, że ludzie mają wobec niego dobre intencje. Z tego powodu bywa opryskliwy.

Patryk

Jest bardzo nieśmiały. Nieustannie się obawia, że zrobi coś głupiego i wszyscy go wyśmieją. Na lekcjach boi się zabierać głos, nawet jeśli zna odpowiedź na pytanie zadane przez nauczyciela. Kiedy popełnia jakiś błąd, bardzo to przeżywa. Woli więc trzymać się na uboczu i przez większość czasu milczy.

Sylwia

Ma trudności z wyrażaniem tego, co myśli. Ze stresu często wybiera nieodpowiednie słowa. Wywołuje to wiele nieporozumień między nią a rówieśnikami. Kiedy próbuje wyjaśnić, co chciała im przekazać, szybko traci nadzieję, że kiedykolwiek jej się to uda. Zniechęca się do nawiązywania rozmów i nie odzywa się do nikogo.

Izabela

Nie jest lubiana przez inne dzieci, bo patrzy na nie z wyższością. Chce sprawiać wrażenie niedostępnej. Z biegiem czasu odkrywa, że źle się z tym czuje i próbuje odzyskać sympatię grupy. Najczęściej jest na to już za późno. Kolegów i koleżanki zdobywa dopiero na studiach, do końca życia pamiętając gorzką lekcję, jaką odebrała w szkole.

Zobacz także: Nie nazywaj dziecka jednym z tych imion. Przyniesie mu pecha

Nie pasuje do ciebie opis twojego znaku zodiaku? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?