Zamknij

Dzieci o tych imionach są najmądrzejsze. Sprawdź, które znalazły się na liście

18.01.2021 10:48

Chcesz, by twoje dziecko odnosiło sukcesy w nauce? Zobacz, jakie imię powinieneś mu nadać.

Dziewczynka z książką
fot. Shutterstock

Wybór imienia dla dziecka to spora odpowiedzialność. Według psychologów decydujemy w ten sposób, jakie cechy charakteru i umiejętności będzie posiadać w przyszłości nasz syn lub córka. Marzysz o tym, by wychować geniusza? Wybierz dla niego odpowiednie imię.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona na świecie. Na liście znalazło się ulubione imię Polaków

Dzieci o tych imionach są najmądrzejsze

Jak nazwać dziecko, by było inteligentne? Oto imiona najmądrzejszych dzieci:

Karol

Karol nie potrzebuje żadnej pomocy w nauce. Sam z siebie sięga po książki i chce zgłębiać swoją wiedzę na każdy temat. Jest bardzo ambitny, więc często opanowuje materiał zawarty w podręcznikach na długo przed tym, zanim nauczyciele omówią go w szkole. Mimo to nigdy nie przechwala się tym, jak dużo wie. Karol to najmądrzejszy chłopak w klasie, ale inne dzieci bardzo go lubią.

Jędrzej

Wyróżnia się swoją pomysłowością. Zawsze znajdzie rozwiązanie dla każdego problemu. Potrafi zastosować przy tym wzory i reguły, jednak lubi też zaskakiwać. Jędrzej należy do uczniów, którzy wymyślają własne sposoby na to, by poradzić sobie z zadaniami w szkole. Jego ulubione to te z gwiazdką - "na szóstkę".

Dominika

Ma doskonałą pamięć i potrafi w krótkim czasie opanować wiele informacji. Zadania, które dla innych dzieci są trudne, dla niej stanowią fascynujące wyzwanie. Bez żadnego wysiłku osiąga doskonałe wyniki w nauce, a dodatkowo z przyjemnością sprawdza swoją wiedzę w konkursach i olimpiadach. Po maturze często decyduje się na to, by studiować na dwóch kierunkach.

Julia

Jest bardzo pilną uczennicą i nigdy nie zaniedbuje swoich obowiązków. Sama dba o to, by odrobić pracę domową - rodzice nie muszą jej o tym przypominać. Julia jest ciekawa świata i chętnie zdobywa wiedzę. W jej przekonaniu każdy przedmiot w szkole może być interesujący. Nauczyciele są zachwyceni jej odpowiedziami na lekcjach.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

Nie masz pewności, czy twój partner dorósł do roli ojca? Rozwiąż quiz i sprawdź:

loader
Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner jest gotowy na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?