Zamknij

Dzieci o tych imionach są najgrzeczniejsze. Nie sprawiają rodzicom żadnych problemów wychowawczych

08.02.2021 12:29
Mała dziewczynka
fot. Shutterstock

Chcesz, by twoje dziecko było grzeczne i posłuszne? Sprawdź, jakie imię powinieneś mu nadać.

Wybór imienia dla dziecka to spora odpowiedzialność. Według psychologów decydujemy w ten sposób, jakie cechy charakteru i umiejętności będzie posiadać w przyszłości nasz syn lub córka. Marzysz o tym, by wychować miłe i grzeczne dziecko? Wybierz dla niego odpowiednie imię.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona na świecie. Na liście znalazło się ulubione imię Polaków

Dzieci o tych imionach są najgrzeczniejsze

Jak nazwać dziecko, by było uprzejme i taktowne? Oto imiona najgrzeczniejszych dzieci:

Konrad

Wie, jak się zachować w każdej sytuacji. Z łatwością wyczuwa, czego się od niego oczekuje i dopasowuje się do obowiązujących zasad. Konrad nigdy nie wypowiada słów, które są nie na miejscu. Nie odczuwa też żadnej potrzeby, by kogokolwiek obrażać. Zamiast tego często stara się wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Mariusz

Od najmłodszych lat z wielką chęcią pomaga swoim rodzicom we wszystkich pracach domowych. Chce nauczyć się, jak wykonywać drobne prace remontowe i dbać o samochód taty. Pomaga mamie w sprzątaniu, robi dla niej zakupy, a nawet gotuje proste potrawy. Sam decyduje o tym, by wziąć na siebie te obowiązki. Uważa, że warto w ten sposób odciążyć rodziców i zapewnić im więcej wolnego czasu.

Dominika

Jest subtelna i delikatna. W towarzystwie woli zachowywać się spokojnie i nie lubi zbytnio rzucać się w oczy. Uważnie słucha tego, co mówią do niej inni ludzie i odpowiada im w uprzejmy sposób. Już jako dziecko jest lubiana za to, że potrafi wyrazić autentyczne zainteresowanie drugą osobą i nikt nie czuje się przez nią ignorowany.

Agnieszka

Ma w sobie wiele naturalnego ciepła i łagodne usposobienie. Jej potrzeba posiadania wielu przyjaciół sprawia, że jest bardzo sympatyczna i potrafi porozumieć się z każdym. Unika konfliktów, a zamiast tego często godzi ze sobą skłócone osoby. Stwarza wokół siebie miłą atmosferę, więc inni mają ochotę spędzać z nią jak najwięcej czasu.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

Nie masz pewności, czy twój partner dorósł do roli ojca? Rozwiąż quiz i sprawdź:

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner jest gotowy na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?