Zamknij

Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane. Jak nazwać dziecko, by miało wielu przyjaciół?

15.01.2021 11:03
Małe dzieci
fot. Shutterstock

Imiona dziecięce wzbudzają różne skojarzenia, a każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko cieszyło się sympatią kolegów i koleżanek. Zobacz, które imiona pomagają zdobyć przyjaciół.

Wybór imienia dla dziecka to trudne zadanie. Przyszli rodzice chcą zapewnić mu jak najwspanialsze życie, więc zależy im na tym, by imię przyniosło mu szczęście. Jak nazwać dziecko, by było lubiane przez rówieśników? Psychologowie wskazali, które imiona będą najlepsze.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona na świecie. Na liście znalazło się ulubione imię Polaków

Dzieci o tych imionach są najbardziej lubiane

Jakie imię nadać chłopcu lub dziewczynce? Jeśli chcemy, by podobało się innym dzieciom i wywoływało pozytywne skojarzenia, warto skorzystać z poniższej listy. Psychologowie wskazali imiona dziecięce, które zapewniają sympatię rówieśników.

Kasia

Katarzyny często mają wielu przyjaciół. Ich charakter wpływa na to, że inni naturalnie do nich lgną. Zawsze są bardzo miłe i stwarzają ciepłą atmosferę.

Zuzia

Imię Zuzanna od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych imion w Polsce. Nie bez powodu - podoba się każdemu! Zuzia ma bardzo interesującą osobowość i mnóstwo energii.

Hania

Po prostu nie da się jej nie lubić. Hania poprawia nastrój wszystkim, którzy z nią rozmawiają. Ma dużo do powiedzenia na każdy temat i jest bardzo pomocna.

Wojtek

Wojtek to dobry kolega, z którym można miło spędzić czas. Koledzy i koleżanki uważają, że zawsze można na niego liczyć. Nawet w bardzo młodym wieku wie, co doradzić osobom w potrzebie.

Kuba

Często ma najśmieszniejsze żarty w całym towarzystwie. Inne dzieci go uwielbiają, bo z Kubą nigdy nie jest nudno. Czasem zdarza mu się coś przeskrobać, ale wtedy potrafi rozbawić także nauczycieli.

Mateusz

Jest najlepszym przyjacielem, jakiego można sobie wymarzyć. Mateusz to ktoś, komu można zaufać. Każdy w jego obecności czuje się akceptowany dokładnie takim, jakim jest. Z tego powodu jest bardzo popularną osobą.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach są najlepszymi matkami. Tworzą z dzieckiem niesamowitą więź

Zastanawiasz się, czy twój partner nadaje się na ojca? Rozwiąż quiz i sprawdź:

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner jest gotowy na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?