Zamknij

Dzieci o tych imionach mają problemy w nauce. Dostają złe oceny w szkole i trudno im zdać egzaminy

21.01.2021 12:38

Chłopcy i dziewczynki o tych imionach mają spore trudności w szkole. Sprawdź, które znalazły się na liście.

Dziewczynka przy nauce
fot. Shutterstock

Imię, jakie nosimy, wpływa na naszą osobowość i odpowiada za to, czy posiadamy określone umiejętności. Według psychologów niektóre imiona sprawiają kłopoty. Dzieci, które je noszą, bardzo źle się uczą.

Zobacz także: Nie nazywaj dziecka jednym z tych imion. Przyniesie mu pecha

Dzieci o tych imionach mają problemy w nauce

Twoje dziecko często dostaje złe oceny? To może nie być jego wina. Oto imiona dziecięce, które odpowiadają za problemy w nauce:

Amelia

Jest zdolną dziewczynką, jednak lenistwo to najważniejsza cecha jej charakteru. Przy wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu prac domowych jest niechlujna. Rzadko sprawdza, czy osiągnęła dobry wynik lub nie popełniła żadnego błędu ortograficznego. Dostaje złe oceny i nie zależy jej na tym, by mieć wysoką średnią.

Wiktoria

Naukę w szkole uważa za przykry obowiązek. Zupełnie co innego jej w głowie. Rodzice robią wszystko, by zaczęła lepiej się uczyć, jednak przynosi to odwrotny skutek - buntuje się, gdy jest zapisana na korepetycje, a także staje się niemiła dla nauczycieli w szkole.

Maciej

To, co innym dzieciom przychodzi z łatwością, Maćkowi udaje się dopiero po wielu godzinach żmudnej pracy. Często jest sfrustrowany, bo nie może zapamiętać podstawowych informacji. Na lekcjach zachowuje się tak, jakby był zupełnie bezradny. Woli spisywać zadania od kolegów, bo nie chce męczyć się sam.

Mikołaj

Łatwo przyswaja wiedzę, ale nie potrafi się nią pochwalić. Na sprawdzianach dostaje dwójki i trójki, bo uczył się do nich tylko przez kwadrans. Nie obchodzi go, czy wypowiada się na zadany temat, czy mówi o czymś zupełnie innym. Chwali się tym, że nauczył się zupełnie niepotrzebnych informacji, a jednocześnie nie potrafi udzielić najprostszych odpowiedzi.

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście. Jak nazwać dziecko, by zapewnić mu udane życie

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?