Zamknij

Ten trend może uratować twój związek. Czym jest "LAT”?

12.01.2023 14:18

Na związek "LAT" decyduje się w ostatnich latach coraz więcej osób. Sprawdź, co dokładnie oznacza ten typ relacji.

Kobieta
fot. Shutterstock

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkać z dala od partnera. Ostatnio pisaliśmy o mieszkance Londynu, która z miłości zdecydowała się przeprowadzić do Nowego Jorku już po trzeciej randce. Są również i tacy, dla których oddzielne życie to świadomy wybór. "LAT", czyli Living Apart Together to coraz częściej spotykane zjawisko. Dotyczy ono par, które są w związku, ale nie chcą mieszkać ze swoją połówką pod jednym dachem. Chociaż są blisko, to cenią sobie niezależność i spokój, jaki daje im mieszkanie w pojedynkę. Poza tym według nich taka relacja ma znacznie więcej plusów.

Razem, a jednak osobno

Wielu parom odpowiada ten model związku. Według nich taki sposób funkcjonowania może wbrew pozorom mieć wiele zalet i często wręcz służy wzmocnieniu więzi między partnerami. Dzięki temu mają więcej czasu dla siebie i unikają kłótni o prozaiczne sprawy, co ma miejsce dość często, gdy mieszkają razem. Nie muszą sprzeczać się o to, kto ma posprzątać w danym dniu mieszkanie czy wyrzucić śmieci.

Ich zdaniem takie podejście pomaga również uniknąć rutyny w codziennych relacjach i podtrzymać temperaturę uczuć w związku. Poza tym pozwala nam skupić się wyłącznie na sobie i własnych sprawach, kiedy potrzebujemy trochę więcej przestrzeni i autonomii. Nie oznacza to jednak, że partner przestaje być dla nas ważny.

Zobacz także: Mężczyzna ukrywał to przed partnerką przez długi czas. Wpadła w furię, gdy wyjawił jej prawdę

"LAT” nie dla wszystkich?

"LAT” może jednak zadziałać tylko pod warunkiem, gdy obie strony w pełni akceptują taki stan rzeczy. Dając partnerowi więcej przestrzeni, musimy jednocześnie obdarzyć go zaufaniem. Niektórzy jednak twierdzą, że godzenie się na taką relację to pójście na łatwiznę i unikanie tego wszystkiego, co jest istotą prawdziwego związku. Są osoby według których, jest to ucieczka przed głębszą relacją z drugim człowiekiem. Według nich w takim przypadku nie można powiedzieć, że jesteśmy zaangażowani w związek w 100%. A co wy myślicie na ten temat?

Zobacz także: Jest wyższa od chłopaka o ponad 20 cm. Niektórzy mówią, że wyglądają jak matka z synem

loader