Zamknij

Eksperci ostrzegają. Te sygnały mogą doprowadzić do rozpadu związku

17.01.2023 11:12

Zdaniem ekspertów istnieje kilka sygnałów ostrzegawczych, których nie należy lekceważyć, jeżeli zależy nam na uniknięciu rozczarowania w związku.

Rozpad związku
fot. Shutterstock

Przy wyborze życiowego partnera kierujemy się różnymi kryteriami. Wiele osób, szczególnie na początku znajomości patrzy na drugą osobę przez różowe okulary i nie dostrzega pewnych sygnałów, które mogą sprawić, że w wielu przypadkach ich związek prędzej czy później się zakończy. Brytyjscy psychologowie wskazali kilka cech i zachowań, które są najbardziej irytujące dla partnerów i mogą przyczynić się do rozpadu relacji.

Nie lekceważ tych sygnałów w związku

Jedną z cech, które irytują osoby będące w związkach, jest bycie obojętnym. Dotyczy to zarówno krótszych, jak i długotrwałych relacji. Zbytnie przywiązanie to kolejna cecha, która może doprowadzić do rozpadu więzi. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o nadmierne kontrolowanie partnera i chorobliwą zazdrość.

Zdaniem specjalistów wiele osób denerwują też inne zachowania, np. jeśli partner nie przykłada większej wagi do swojego wyglądu czy nie dba o higienę. Sygnałem ostrzegawczym jest często również brak motywacji i ambicji u drugiej połówki. Do szybkiego zakończenia związku mogą doprowadzić także zbytnia rozwiązłość partnera oraz jego różne uzależnienia. Właśnie te zachowania, na które początkowo wiele osób stara się przymykać oko, mogą po pewnym czasie stać się głównym powodem rozstania.

Zobacz także: On jest starszy od niej o 40 lat. Internauci nie dają im żyć 

Szukaj też pozytywów

Według ekspertów najlepiej wychwytywać te sygnały jak najwcześniej, zanim jeszcze wytworzy się między partnerami silniejsza więź. Mając tę świadomość, łatwiej będzie nam podjąć decyzję o tym, czy mimo wszystko chcemy jednak zaangażować się w daną relację w większym stopniu. Jednocześnie ostrzegają, aby na początku znajomości nie skupiać się wyłącznie na negatywnych cechach u nowo poznanej osoby, ale starać się też zwracać uwagę na jej pozytywne zachowania, które sprawiają, że jest w naszych oczach atrakcyjna.

Zobacz także: Recepta na dobry związek? Zbuduj go na tych 5 filarach 

loader

/RadioZet.pl/nypost.com