Zamknij

Quiet quitting staje się coraz popularniejszy. Na czym polega ten niebezpieczny trend w związkach?

29.11.2022 12:39

W mediach społecznościowych często zwraca się uwagę na nowe trendy. Jeden z nich nosi nazwę quiet quitting i jeszcze do niedawna kojarzył się głównie ze sferą zawodową. Okazuje się, że można go zauważyć również w związkach. 

Zakochana para
fot. Shutterstock

Zakochane pary miewają różne etapy w życiu. Każdy z nich może charakteryzować innym postępowaniem i uczuciami. Niektóre sygnały dają do zrozumienia, że mamy do czynienia z quiet quitting. Czym tak naprawdę jest ten nowy trend?

Zobacz także: Po tym, jak go poślubiła, rodzina się jej wyparła. Powód jest kontrowersyjny

Trend quiet quitting w związkach

O nowym trendzie zrobiło się głośno jakiś czas temu. Początkowo jego nazwa padała głównie w kontekście rynku pracy. Teraz jasne jest, że quiet quitting da się dostrzec także w związkach.

Trend wzbudza wiele emocji. Mowa w nim o tzw. uleganiu rutynie i cichej rezygnacji lub porzuceniu. Na temat tego typu postaw internauci zaczęli się edukować m.in. za pośrednictwem TikToka.

Jeśli chodzi o związki, sprawa dotyczy głównie tych długoletnich. Zdarza się, że jedna ze stron nie wyraża jawnie swoich uczuć i podświadomie robi wszystko, bo oddalić się od partnera lub wycofać z relacji.

To on wypromował trend quiet quitting

Pierwsze informacje na temat wspomnianego trendu zaczęły pojawiać się w Stanach Zjednoczonych. Następnie dotarły one również do Polski. To mężczyzna prowadzący profil na TikToku o nazwie @zaidleppelin stał się jego głównym promotorem.

W ślady za nim szybko podążyli inni. To, czym jest quiet quitting w związku, tłumaczył też Daniel Hentsche. W jednym z filmów powiedział, że zjawisko ma miejsce wtedy, gdy partner albo partnerka niemal całkowicie traci zainteresowanie tobą i łączącym was uczuciem. Ponadto ktoś taki daje ci absolutne minimum, ale nie chce być osobą odpowiedzialną za zakończenie związku.

Wspomniane zachowania i postawy mogą być niebezpieczne, zwłaszcza gdy jedna ze stron jest bardzo wrażliwa. Quiet quitting może obniżyć poczucie czyjejś wartości, a także zachwiać równowagę psychiczną. Niektórzy doradzają, że gdy mamy do czynienia z takim traktowaniem warto zakończyć relację. 

Źródło: glamour.pl

loader
Jessica Biel w kraciastej marynarce i z czerwonymi ustami oraz Justin Timberlake w garniturze
15 Zobacz galerię
fot. Rodin Eckenroth/Getty AFP/East News