Zamknij

To najtragiczniejsza historia miłosna rodziny królewskiej. Nie chodzi ani o Dianę, ani o Małgorzatę

19.01.2022 13:19
To najtragiczniejsza historia miłosna rodziny królewskiej. Straciła miłość swojego życia
fot. AP/Associated Press/East News

Ta para z brytyjskiej rodziny królewskiej była wyjątkowo udana. Ich relacja do dziś jest też najtragiczniejszą w całej historii Windsorów. 

Współczesne związki w rodzinie królewskiej są śledzone przez miliony ludzi na całym świecie. Wiemy doskonale, że relacja księżnej Diany i księcia Karola nie należała do udanych. Podobnie było chociażby z małżeństwem księżniczki Małgorzaty. Złamane serca w rodzinie królewskiej zdarzały się jednak od zarania dziejów. Dynastia Windsorów jest pod tym względem szczególnie interesująca. Bez wątpienia jednym z najtragiczniejszych wątków miłosnych brytyjskiej rodziny królewskiej było... małżeństwo królowej Wiktorii.

Zobacz także: Ta tradycja ślubna sięga czasów królowej Wiktorii. Jest najważniejsza dla rodziny królewskiej

To najtragiczniejsza historia miłosna rodziny królewskiej. Straciła miłość swojego życia

Romanse w rodzinie królewskiej są rzeczą normalną. W historii Windsorów zapisała się jednak relacja ludzi, którzy byli sobie wyjątkowo wierni i darzyli się ogromnym uczuciem. Ich związek jednak zakończył się tragicznie. 

Królowa Wiktoria to jedna z najpotężniejszych kobiet w rodzie Windsorów. Przez wiele lat była głową Wielkiej Brytanii. Rządzić pomagał jej wierny mąż - książę Albert. Byli zgraną parą, ale ich historia zakończyła się w dramatyczny sposób. 

Albert zmarł w 1861 roku na tyfus. Miał wtedy zaledwie 42 lata i przez połowę swojego życia był mężem królowej Wiktorii. Monarchini po jego śmierci pogrążyła się w żałobie i zachorowała na depresję. Na 25 lat wycofała się z życia dworskiego, a w żałobie pozostała aż przez 40 lat - do swojej śmierci. W dodatku spała z gipsowym odlewem dłoni ukochanego. 

Zobacz także: Tego możecie nie wiedzieć o związku królowej i Filipa. Sami niechętnie się do tego przyznawali

Królowa Wiktoria i książę Albert - historia związku

Wiktoria i Albert, jak to dawniej bywało, byli kuzynostwem. Ona pochodziła z rodu Windsorów, on był synem księcia Saksonii. Poznali się w 1835 roku, jednak uczucie połączyło ich dopiero 4 lata później. Ślub wzięli 10 lutego 1840 roku. Doczekali się dziewięciorga dzieci. Ich synem był m.in. późniejszy król Edward VII - pradziadek królowej Elżbiety. 

Zobacz także: Małżeństwo Diany i Karola było z góry skazane na porażkę. Tak naprawdę nie chodziło o Kamilę

Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach
9 Zobacz galerię
fot. Alberto Pezzali/Press Association/East News

Źródło: marieclaire.com