Zamknij

To miasto tworzy bazę singli, żeby ich swatać. Zorganizuje dla nich randki w ciemno

13.01.2022 09:37
To miasto tworzy bazę singli, żeby ich swatać. Zorganizuje dla nich randki w ciemno
fot. Shutterstock

Coraz więcej państw boryka się z problemem niskiej dzietności. To miasto postanowiło naprawić sytuację poprzez... swatanie singli. 

Problem niskiej dzietności dotyczył wielu krajów na świecie na długo przed pandemią koronawirusa. Plaga COVID-19 jeszcze bardziej nasiliła to zjawisko. Zmieniły się sposoby flirtowania i myślenia singli, a aplikacje randkowe zyskały na popularności. Okazuje się też, że ludzie chętniej decydują się na przygodę na jedną noc niż na stałe związki. Właśnie temu zamierza zapobiec to miasteczko. Jego władze postanowiły stworzyć bazę singli i zeswatać ich w celu zwiększenia dzietności. 

Zobacz także: W tym kraju każdego singla czeka... cynamonowa kąpiel. Wystarczy skończyć 25 lat 

To miasto tworzy bazę singli, żeby ich swatać. Zorganizuje dla nich randki w ciemno

Portal vice.com donosi, że politycy Partii Komunistycznej z chińskiego miasta Luanzhou, zaczęli zbierać dane niezamężnych kobiet i mężczyzn. Są one gromadzone w bazie, a następnie wykorzystywane w ciekawy sposób. 

Władze zapraszają te osoby na imprezy i randki w ciemno, żeby połączyć je w pary. Program zaczął działać w 2021 roku, kiedy to odbyły się dwa tego typu spotkania. Okazuje się, że to dopiero początek większego zjawiska. 

Mamy nadzieję, że poprzez te działania połączymy samotnych mężczyzn i kobiety - portal vice.com cytuje słowa przedstawiciela lokalnego samorządu miejskiego.

Władze miasteczka zapewniają, że chcą w ten sposób stworzyć przestrzeń przyjazną młodzieży. To jednak nie spodobało się obywatelom. 

Zobacz także: Myślała, że spotkała mężczyznę życia. W pewnym momencie randka zamieniła się w horror

Miasto chce swatać singli. W ten sposób walczy z niskim poziomem dzietności

W sieci pojawiły się komentarze krytykujące pomysł przedstawicieli Luanzhou. Zdaniem internautów taka polityka rodzinna nie powinna mieć miejsca w XXI wieku - w dodatku nie ma szans, żeby wpłynęła na społeczeństwo.

Potrzeba dużo więcej czasu, aby przekonać nowoczesne Chiny do powrotu do starych sposobów. Ludzie są po prostu zbyt zadowoleni ze swojego życia, aby radykalnie się zmienić - portal variety.com cytuje jeden z komentarzy.

A co wy sądzicie o tym pomyśle? Czy waszym zdaniem władze przekonają singli do stałych związków? 

Zobacz także: Walentynki to święto zakochanych. Jak je przetrwać, gdy jesteśmy singlami?

Mieli romans z nianiami swoich dzieci. Jude Law nawet dwa razy
8 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: vice.com/papilot.pl