Zamknij

Hogging to niebezpieczne zachowanie głównie ze strony mężczyzn. "Nikt nie zasługuje na coś takiego"

11.01.2022 13:29

W relacjach damsko-męskich często pojawiają się niebezpieczne zjawiska. Hogging jest wyjątkowo okrutny. Zobacz, na czym polega.

To bardzo niebezpieczne zjawisko w relacjach damsko-męskich. Czym jest hogging?
fot. Shutterstock

Choć relacje damsko-męskie mogą przerodzić się w piękne uczucie, jakim jest miłość, często zdarza się też, że bywają toksyczne. Zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn czyha wiele niebezpieczeństw związanych z randkowaniem i związkami. Jednym z nich jest negging, który może zamydlić oczy każdej zauroczonej osobie. Warto zwrócić uwagę też na inne zjawisko - jest ono bowiem jeszcze bardziej niebezpieczne i dotyczy konkretnej grupy ludzi. Przede wszystkim dochodzi do niego z winy mężczyzn. Zobaczcie, czym jest hogging. 

Zobacz także: Spiking to niebezpieczne zjawisko. Przez nie kobiety boją się chodzić do nocnych klubów

To bardzo niebezpieczne zjawisko w relacjach damsko-męskich. Czym jest hogging?

Portal buzzfeed.com przytoczył nagranie tiktokerki, która zwróciła uwagę na pojęcie hoggingu. Okazuje się, że jest to zjawisko, którego doświadcza coraz więcej kobiet. Na czym polega? 

BuzzFeed podał także definicję tego słowa, która została zawarta w internetowym słowniku Urban Dictionary. Według niej hogging to:

Rywalizacja, zazwyczaj między grupami mężczyzn, która odbywa się w barze, na domówce albo na imprezie bractwa studenckiego. Uczestnicy mają za zadanie przespać się z najgrubszą dziewczyną na imprezie. Wygrywa osoba, która poderwie najgrubszą dziewczynę.  

Brzmi okrutnie? Właśnie takie jest to zjawisko. I choć najczęściej zdarza się w Stanach Zjednoczonych, coraz częściej słyszy się o nim także w innych krajach - również w Polsce. 

Zobacz także: Randkujesz przez internet? Zumping to najgorsza rzecz, która może ci się przytrafić

Hogging to forma przemocy seksualnej

Tiktokerka @megsforfun przypomniała o głośnej sprawie z 2018 roku, kiedy to członkowie bractwa Zeta Beta Tau z Cornell University zostali zawieszeni właśnie za hogging. 

Hogging to zjawisko, w ramach którego mężczyźni polują na grube kobiety. Zakładają się ze znajomymi o to, że znajdą najgrubszą i najmniej atrakcyjną dziewczynę i będą uprawiać z nią seks. Czasami po stosunku do pomieszczenia wchodzi cała grupa mężczyzn i zaczyna wydawać świńskie odgłosy i napastować dziewczynę, dopóki nie opuści ona pokoju - informuje tiktokerka.

Internauci są w szoku, że takie praktyki nadal mają miejsce. 

Nikt nie zasługuje na coś takiego. 
 
To chyba liczy się jako napaść na tle seksualnym? 
 
Przydarzyło mi się coś podobnego. Nigdy się z tego nie otrząsnęłam - piszą komentujący.

A wy byliście świadkami podobnej sytuacji?

Zobacz także: "Love Bombing" to niebezpieczne zjawisko w randkowaniu! Sprawdź, na czym polega, zanim staniesz się ofiarą

loader
Madonna i Sean Penn - ich związek był toksyczny
8 Zobacz galerię
fot. Splash News/EAST NEWS

Źródło: buzzfeed.com/TikTok