TikTokerka nie ma pieniędzy na prezenty świąteczne dla dzieci. Wpadła na kontrowersyjny pomysł

14.12.2022 12:46

30-latka ze Szkocji podzieliła się na TikToku przemyśleniami na temat swoich trudności finansowych. Kobieta twierdzi, że brakuje jej pieniędzy na zakup bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci. Jej stosunek do tej kwestii wywołał jednak spore kontrowersje.

TikTok/@mamacameronx
fot. Shutterstock/TikTok

Portal edziecko.pl dotarł do historii kobiety, która opublikowała w sieci poruszające nagranie. 30-letnia Rachel, matka czwórki pociech, opowiedziała o swojej ciężkiej sytuacji finansowej. Jej dzieci mogą nie otrzymać żadnych prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Ona ma 18 lat, a on 40. Kobieta boi się przedstawić partnera rodzicom

TikTokerka nie ma pieniędzy na prezenty świąteczne dla dzieci. Wpadła na kontrowersyjny pomysł

Coraz wyższe ceny produktów spożywczych i rosnące rachunki utrudniają życie ludziom na całym świecie. Mieszkająca w Szwecji kobieta musiała dostosować się do tych zmian, by zapewnić byt swojej rodzinie. Rachel nie pracuje, bo jej zdaniem koszty zatrudnienia opiekunki byłyby zbyt duże. Zamiast tego stara się ograniczać wydatki, korzysta z pomocy organizacji charytatywnych, a także zaopatruje się w specjalnych sklepach, kupując używane produkty po niższej cenie. Nauczyła się szyć, by jak najwięcej zaoszczędzić. Twierdzi jednak, że czuje się coraz bardziej zmęczona i brakuje jej powodów do uśmiechu.

Kobieta podzieliła się refleksją na temat świąt Bożego Narodzenia. Jest to dla niej stresujący temat - nie stać jej bowiem na to, by kupić dzieciom wymarzone prezenty. Wpadła więc na pomysł, który wzbudził spore kontrowersje. Chce powiedzieć dzieciom, że święty Mikołaj tak naprawdę nie istnieje.

Chce powiedzieć dzieciom, że święty Mikołaj nie istnieje. Nie stać ją na prezenty

Kobieta uważa, że powiedzenie prawdy swoim pociechom będzie o wiele lepsze niż wymyślanie kłamstw. Zdaniem Rachel wszystkie dzieci uważają, że jeśli nie dostają prezentów od świętego Mikołaja, zostały za coś ukarane. Tiktokerka nie chce, by czuły się czemukolwiek winne. Pragnie więc zdradzić prawdę.

Pomysł matki wywołał jednak wiele dyskusji. Nie wszyscy zgadzają się z jej sposobem myślenia.

Odbierasz dzieciom magię świąt.
 
Skoro zdecydowałaś się na czwórkę dzieci, teraz o nie zadbaj.
 
Prezenty nie muszą wcale dużo kosztować - pisali internauci w komentarzach.

Internauci uznali, że skoro kobieta ma czas na regularne publikowanie filmików na TikToku, powinna go poświęcić na wymyślenie prezentów dla dzieci. Można je przecież wykonać samodzielnie. Inni sugerują jej, by znalazła dorywczą pracę, którą może wykonywać w domu, zamiast żalić się w internecie i opowiadać o swojej sytuacji obcym ludziom. Nikomu nie spodobał się pomysł o tym, by odebrać dzieciom wiarę w istnienie świętego Mikołaja. Większość ludzi uważa, że powinniśmy uświadomić sobie prawdziwy sens tej świątecznej tradycji dopiero w dorosłym życiu.

Też tak uważacie?

Zobacz także: Świadek pana młodego zapomniał obrączek. Sytuację uratował niespodziewany gość

loader