Zamknij

Ta kobieta z Wielkiej Brytanii ma 22 dzieci. Była w ciąży przez kilkanaście lat

02.12.2022 12:46

Sue Radford ma 47 lat. Pierwsze dziecko urodziła jako 14-latka. Wraz z mężem stworzyła największą rodzinę w Wielkiej Brytanii.

Sue Radford
fot. instagram.com

Dom Radfordów od lat jest uważany za najszczęśliwszy w Anglii. Sue i Noel założyli ogromną rodzinę, która ma w sobie mnóstwo ciepła. Choć czasem trudno im się pogodzić z obowiązkami, nieustannie mogą liczyć na pomoc dzieci. Zyskali sławę na całym świecie, bo nigdy nie tracą spokoju podczas zajmowania się tak pokaźną gromadą pociech.

Zobacz także: Trenuje z dzieckiem tuż po porodzie. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

Ta kobieta z Wielkiej Brytanii ma 22 dzieci. Była w ciąży przez kilkanaście lat

Gdy Noel Radford osiągnął pełnoletniość, jego partnerka, Sue, miała dopiero 14 lat. Mogłoby się wydawać, że ciąża młodej dziewczyny okaże się dla niej tragedią. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Zakochani tak ucieszyli się z wczesnych narodzin pierwszego dziecka, że w kolejnych latach nieustannie dążyli do powiększenia rodziny. Ich najstarszy potomek jest już po trzydziestce.

47-letnia Sue po raz ostatni urodziła dziecko 2 lata temu. Twierdzi, że nie zamierza już więcej zachodzić w ciążę. Jak wynika z jej obliczeń, była w stanie błogosławionym przez 16 lat życia. W większości przypadków znosiła go jednak dobrze. Czuła się też szczęśliwa na samą myśl o tym, że na świecie pojawi się kolejna maleńka istota.

Największa rodzina w Wielkiej Brytanii

O rodzinie Radfordów było głośno już kilka lat temu - opinia publiczna była zadziwiona ich decyzją o niepobieraniu zasiłku. Choć mieli już wtedy 21 pociech, ich jedynym źródłem była pensja głowy rodziny, Noela. Mężczyzna zarabiał wtedy 50 tys. funtów rocznie, prowadząc własną piekarnię. Jego liczna rodzina pomagała mu wtedy w jej utrzymaniu.

Złośliwi uważają jednak, że największy klan w Wielkiej Brytanii jest skromny jedynie na pokaz. Radfordowie prowadzą własne reality show i regularnie występują w telewizji. Często wpuszczają kamery do swojego prywatnego życia, a także samodzielnie nagrywają filmiki i umieszczają je w sieci. Oboje twierdzą, że robią to po to, by podzielić się wskazówkami dla innych wielodzietnych rodzin. Zdarza im się jednak mówić o swoich problemach:

To bywa przytłaczające. Nie mam nic przeciwko byciu mamą, ale moje dzieci muszą zacząć pomagać o wiele więcej. W tej chwili sprawy wymykają się spod kontroli - żaliła się Sue w jednym z nagrań.

Trudno powiedzieć, czy Noel i Sue budują rodzinę z miłości, czy jedynie dla sławy. Z pewnością stworzyli nową tradycję, która będzie kontynuowana w przyszłości. Klan Radfordów cały czas się powiększa. Chloe, 26-letnia córka Sue, 23 lipca urodziła swoje pierwsze dziecko. Ona również marzy o założeniu dużej rodziny.

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Dzielą ich 42 lata. Wielu do dziś nie wierzy, że się kochają

loader