Zamknij

Seks analny – na czym polega i czy jest bezpieczny?

10.04.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:53
Para kochanków
fot. Shutterstock

Seks analny jest jednym z elementów okazywania sobie czułości w związku. Okazuje się, że przy okazji wpędza ludzi w zakłopotanie. Czym jest seks analny i co powinniście o nim wiedzieć?

Życie seksualne każdego człowieka wygląda inaczej. Stosunek analny wciąż jest tematem tabu, poza tym niektóre pary boją się na niego zdecydować. Wielu osobom anal kojarzy się z czymś nieczystym, bolesnym i trudnym.

Wiele par zastanawia się, czym jest seks analny? Czy powinniśmy go wprowadzić do naszego życia? Czy seks analny jest na pewno bezpieczny i daje satysfakcję?

Na te wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Seks analny – czym jest?

Seks analny jest rodzajem stosunku seksualnego, z którego mogą skorzystać pary homoseksualne oraz heteroseksualne. Jest to wyjątkowo intensywne uczucie.

Seks analny polega na wprowadzeniu do odbytu penisa lub palców.

Warto wiedzieć, że taki rodzaj stosunku pobudza u mężczyzn prostatę, natomiast u kobiet podrażniana jest tylna ściana pochwy oraz punkt G.

Seks analny nie jest niczym nowym – ta forma współżycia była już znana w czasach antycznych.

W seksie analnym bardzo ważne jest to, żeby partnerzy czuli się ze sobą swobodnie i byli naprawdę blisko – dzięki temu nie będą czuć dyskomfortu podczas stosunku analnego.

Seks analny – czy jest bezpieczny?

Seks analny nie musi być postrzegany jako niebezpieczna forma stosunku seksualnego, jeśli o to bezpieczeństwo zadbają obie strony.

W tym przypadku obowiązują podobne zalecenia, jak przy tradycyjnym stosunku seksualnym.

Taki rodzaj stosunku seksualnego niesie ryzyko zarażenia się chorobami, które są przenoszone drogą płciową.

Najbezpieczniej, jak w przypadku tradycyjnego stosunku, będzie użyć prezerwatywy.

Zobacz także: Pozycja misjonarska – jak nauczyć się czerpać z niej satysfakcję?

Seks analny – czy boli?

Stosunek analny może być bolesny. Wynika to przede wszystkim z tego, że odbyt nie nawilża się pod wpływem podniecenia. Gdy zdecydujecie się na stosunek analny, warto wcześniej pomyśleć o sztucznym nawilżeniu odbytu.

W przeciwnym razie stosunek może być bolesny, a dodatkowo uszkodzić nabłonek odbytu i błonę śluzową – prowadzi to do bolesnych ran i wielu podrażnień.

Warto też wiedzieć, że po stosunku może nastąpić niewielkie krwawienie. W razie gdyby było intensywne należy udać się do lekarza.

Warto zakupić wcześniej korek analny, dzięki któremu osoba pasywna w stosunku analnym będzie mogła się przyzwyczaić do tego specyficznego uczucia i nieco „poćwiczyć” mięśnie.

Seks analny a orgazm

Okazuje się, że kobietom łatwiej jest osiągnąć orgazm właśnie podczas stosunku analnego. Wynika to z tego, że partner stymuluje jej punkt G oraz tylną ścianę pochwy.

Przed stosunkiem analnym warto porozmawiać z partnerem – orgazm uda się osiągnąć tylko wtedy, gdy obie strony będą zadowolone z tego pomysłu i będą się czuć naprawdę swobodnie.

Przed stosunkiem zadbaj również o higienę. Dzięki temu obydwoje będzie się czuć swobodnie.

Przed stosunkiem analnym również można zadbać o grę wstępną – nie pomijajcie tego punktu, dzięki temu poczujecie się rozluźnieni i podnieceni, a doznania podczas stosunku będą jeszcze bardziej intensywne.

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Zagłosuj

W jakiej pozycji najczęściej uprawiasz seks?

Liczba głosów: