Rozstała się dla niego z mężem. Takiego obrotu spraw się nie spodziewała

20.12.2022 13:13

Sharon Bulmer była przekonana, że znalazła w internecie prawdziwą miłość. Niestety po ponad dwóch latach związku 51-latka odkryła, że jej ukochany, który podawał się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Syrii, jest oszustem. Mężczyzna wyłudził od niej ok. 430 tys. zł. Sharon zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, aby ostrzec inne kobiety.

Kobieta czyta SMS-a
fot. Shutterstock

Do internetowych znajomości warto podchodzić z dużą ostrożnością. W końcu nigdy nie można być pewnym, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Jakiś czas temu pisaliśmy o obywatelce Japonii, która padła ofiarą oszusta. Mężczyzna poznany na Instagramie wmówił jej, że jest kosmonautą z Rosji i chce wrócić na Ziemię. Zakochana 65-latka przelała mu około 150 tys. zł. Teraz z kolei ofiarą internetowego oszusta stała się Sharon Bulmer z Wielkiej Brytanii. 

Twierdził, że jest amerykańskim żołnierzem. Zostawiła dla niego męża

O tej historii napisał portal the-sun.com. Mama dwójki dzieci Sharon Bulmer od 29 lat pozostawała w związku małżeńskim. Jednak w 2020 roku jej spokojne życie wywróciło się do góry nogami. W maju kobieta otrzymała wiadomość na Facebooku, która zmieniła wszystko. Jej nadawcą był mężczyzna podający się za amerykańskiego żołnierza. Na jego profilu widniały zdjęcia ministra obrony Łotwy Artisa Pabriksa, jednak Bulmer nie miała pojęcia, że przedstawiają one polityka. 

Zobacz także: Ona ma 18 lat, a on 40. Kobieta boi się przedstawić partnera rodzicom

Mężczyzna, który przedstawił się jako Murphy Townsend, powiedział jej, że ma 56 lat, pochodzi z Waszyngtonu i jest ojcem nastolatki. Twierdził, że obecnie służy w Zespole Bojowym 37. Brygady Piechoty w Bazie 29 w Raqqa w Syrii. Pisał Bulmer, że jego żona zmarła i jest bardzo samotny. Para zaczęła korespondować. Z czasem Sharon poczuła do mężczyzny coś więcej. W końcu zdecydowała się zostawić dla niego męża.

Przelała ukochanemu 430 tys. zł

Murphy Townsend zapewniał 51-latkę, że chce się z nią spotkać. Nie miał jednak pieniędzy, aby wydostać się z Syrii. Wkrótce zaczął prosić ukochaną o pomoc finansową. W trakcie 2,5-letniego związku Bulmer przesłała mu niemal 80 tys. funtów (ok. 430 tys. zł). Żeby wesprzeć ukochanego, sama zadłużyła się na 37 tys. funtów. 

Chciałam zabrać moje dzieci na wakacje, ale ponieważ on ciągle prosił mnie o pieniądze, nie stać mnie było na rodzinny wyjazd - mówi Sharon.

Brytyjka zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, aby ostrzec inne kobiety. 51-latka ma też nadzieję, że wkrótce uda się namierzyć oszusta.

Jak dodaje portal the-sun.com, władze Łotwy podały, że są świadome problemu kradzieży tożsamości ministra obrony. Co jakiś czas otrzymują informacje o fałszywych profilach na Facebooku i Instagramie, których właściciele wykorzystują zdjęcia polityka i oszukują kobiety. Konta te są przez regularnie zgłaszane przez rządzących.

Zobacz także: To była najgorsza randka w jego życiu. Zabrała go… do domu pogrzebowego

loader
Burzliwe związki gwiazd: rozstawali się i wracali do siebie wiele razy
8 Zobacz galerię
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

RadioZET.pl/the-sun.com