Zamknij

Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

12.03.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:51

Pozycje seksualne od tyłu są prawdziwą kopalnią inspiracji dla wielu par, dzięki którym ich życie seksualne jest pełne rozkoszy i niespodzianek. To pozycja, która daje pole od popisu- to od kochanków zależy, jak to wykorzystają!

Para kochanków
fot. Shutterstock

Pozycje od tyłu można wykonywać na wiele sposób – siedząco, leżąco, stojąco, na boku. Wszystko zależy od preferencji danej pary. W ten sposób można uniknąć nudy w sypialni. Pozycje seksualne od tyłu zapewniają głęboką penetrację, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć kobietom orgazm. Pozycja ta kojarzy się z męską dominacją. Jak kochać się od tyłu i jakie istnieją modyfikacje tej pozycji? Sprawdź!

Pozycja od tyłu – na czym polega?

Pozycja od tyłu jest jedną z najczęściej wybieranych przez kochanków form uprawiania seksu. Polega na tym, że mężczyzna znajduje się za stojącą, leżącą lub klęczącą kobietą, następnie wprowadza członka do pochwy od tyłu. To jedna z najbardziej intensywnych pozycji, która może również stymulować kobiecy punkt G i łechtaczkę. W tej pozycji satysfakcje mogą osiągnąć obie strony. 

Jak się kochać w pozycji od tyłu?

Jak wspomnieliśmy – istnieje wiele wariantów i możliwości kochania się w pozycji od tyłu. Wszystko zależy od preferencji pary. Można wyróżnić kilka możliwości. Oto one:

 • Pozycja od tyłu na leżąco – kobieta leży na brzuchu z rozłożonymi szeroko nogami, a mężczyzna kładzie się na niej.
 • Pozycja tylna na stojąco – kobieta stoi pochylona, najlepiej żeby plecy znajdowały się równolegle do podłoża, ma szeroko rozsunięte nogi, mężczyzna stoi za partnerką, podtrzymując ją za biodra.
 • Pozycja tylna boczna – kochankowie leżą na boku, mężczyzna znajduje się za kobietą.   
 • Pozycja tylna siedząca – mężczyzna siada na łóżku lub krześle, kobieta siada na nim rozkrokiem, jej nogi znajdują się tuż obok ud mężczyzny. W tej pozycji to kobieta nadaje rytm.
 • Pozycja tylna bodyguard – kobieta stoi wyprostowana, ma lekko ugięte nogi, a partner stoi tuż za nią i wchodzi w nią od tyłu.

Zobacz także: Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

Pozycja od tyłu – zalety

Każda pozycja seksualna ma swoje wady i zalety. Jedne są bardziej wymagające, trzeba być wysportowanym, mieć dobrą kondycję, a inne nie wymagają zbyt dużego wysiłku. Jak już wspomnieliśmy, pozycje seksualne od tyłu zapewniają mocne doznania, głęboką penetrację. Jakie zalety ma pozycja seksualna od tyłu?

 • polecana jest parom, które starają się o dziecko, ponieważ po wytrysku nasienie opada w okolicach szyjki macicy,
 • ta pozycja jest polecana również kobietom w ciąży, ponieważ partner nie naciska na brzuch partnerki,
 • kobietom łatwiej jest w tej pozycji osiągnąć orgazm,
 • mężczyzna może pieścić rękoma swoją partnerkę.

Pozycja od tyłu – wady

Pozycja od tyłu ma również swoje minusy, o których powinna wiedzieć każda para. Co może nam przeszkadzać w stosunku?

 • jest to pozycja pasywna dla kobiety, bo oddaje ona kontrolę mężczyźnie i w zupełności się mu oddaje – chyba, że zmodyfikują tę pozycję i przejdą do pozycji od tyłu siedzącej,
 • kochankowie mają ograniczone możliwości pieszczenia się nawzajem,
 • stosunek seksualny od tyłu może być bolesny dla wielu kobiet,
 • pozycja wymaga dużego wygimnastykowania  i dobrej kondycji,
 • kochankowie nie mogą sobie patrzeć w oczy i okazywać czułości.

Zobacz także: Kobiety lubią robić to w sypialni, a faceci za to je uwielbiają. O co chodzi?