Nie ustąpiła starszej kobiecie miejsca w autobusie. Jak przyznała, miała ku temu powód

04.01.2023 09:50

Pewna pasażerka odmówiła ustąpienia miejsca w autobusie starszej kobiecie. Jej zachowanie wzbudziło niesmak wśród innych osób.

Kobieta w autobusie
fot. Shutterstock

W komunikacji miejskiej często jesteśmy świadkami różnych sytuacji. Dużo emocji wzbudza temat ustępowania miejsca starszym. O ile dla wielu osób wydaje się to sprawą naturalną i kwestią dobrego wychowania, o tyle inni mają na ten temat inne zdanie, twierdząc, że wszystko zależy od kontekstu. Portal thesun.co.uk dotarł do wpisu młodej kobiety na forum reddit.com. Podzieliła się ona pewną historią, która przytrafiła się jej podczas jazdy autobusem. W pojeździe doszło do niezręcznej wymiany zdań między nią a starszą kobietą o lasce, która poprosiła tę młodszą o to, aby zwolniła jej miejsce i przeniosła się na górny pokład. Reakcja dziewczyny może być dla wielu osób zaskoczeniem.

Nie ustąpiła miejsca starszej kobiecie. Zdradziła swój powód

Młoda pasażerka opisała całą sytuację od początku. Kobieta była wtedy w ciąży i właśnie wracała autobusem do domu po pracowitym dniu. W dodatku miała ze sobą ciężkie torby. Kiedy wsiadła do pojazdu, niemal wszystkie miejsca na dolnym pokładzie były zajęte poza jednym podwójnym siedzeniem, które postanowiła zająć.

Na kolejnym przystanku do pojazdu wsiadła starsza kobieta, która poprosiła o ustąpienie jej miejsca. Młodsza pasażerka zaczęła więc przesuwać swoje rzeczy, żeby mogła usiąść obok niej. Starsza kobieta powiedziała jednak, aby przeniosła się w zupełnie inne miejsce, bo nie chce siedzieć obok innych osób. Przyszła mama zaznaczyła na forum, że nie lubi tego typu konfrontacji ani ludzi, którzy wykorzystują swoją ciążę jako wymówkę, zdecydowała się jednak powiedzieć o niej głośno:

Proszę pani, jestem w ciąży, nie wejdę po schodach z tymi torbami i ryzykując upadek. Jeśli naprawdę chcesz usiąść, poproś kogoś innego, aby się przesunął.

Zobacz także: Rozstała się dla niego z mężem. Takiego obrotu spraw się nie spodziewała

Jej zachowanie nie spodobało się innym

Ostatecznie to inny pasażer ustąpił miejsca starszej pani, jednocześnie wyrażając dezaprobatę dla zachowania kobiety w ciąży. Jej reakcja poruszyła też inne osoby, które głośno dyskutowały o tym, jak to w dzisiejszych czasach brakuje szacunku dla starszych osób. Post wywołał ogromne poruszenie w sieci. Wśród komentarzy pojawiły się i takie, które poparły młodą kobietę. A co wy myślicie o jej zachowaniu? Zdarzyła wam się kiedyś podobna sytuacja?

Zobacz także: Spuściła w toalecie swój pierścionek zaręczynowy. 21 lat później znalazł go hydraulik

loader

RadioZet.pl/thesun.co.uk/reddit.com