Zamknij

Syndrom złotego penisa to groźne zjawisko randkowe. Na takich mężczyzn lepiej uważać

26.01.2022 11:57

Niektóre zachowania mężczyzn względem kobiet są bardzo niebezpieczne. Na takie podejście szczególnie powinnyśmy uważać.

Na takich mężczyzn lepiej uważać. Syndrom złotego penisa to groźne zjawisko
fot. Shutterstock

Niezależnie od tego, czy znamy jakiegoś mężczyznę dobrze, czy od niedawna - może się zdarzyć, że podczas randki zaczyna się zachowywać groźnie w stosunku do nas. Do najniebezpieczniejszych zjawisk randkowych możemy zaliczyć negging, mansplaining oraz curving. Teraz do tych pojęć warto dołączyć także syndrom złotego penisa. Czym charakteryzuje się takie zachowanie i dlaczego uznawane jest za formę psychicznej przemocy nad kobietami? Przekonajcie się sami. 

Zobacz także: Hogging to niebezpieczne zachowanie głównie ze strony mężczyzn. "Nikt nie zasługuje na coś takiego"

Na takich mężczyzn lepiej uważać. Syndrom złotego penisa to groźne zjawisko

Portal nypost.com opisał dokładnie niebezpieczne zjawisko randkowe, jakim jest syndrom złotego penisa. Jest ono związane z męską arogancją. Na czym konkretnie polega?

Okazuje się, że wśród amerykańskich studentów przeważają kobiety. Tylko 40,5% osób uczęszczających do szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych to mężczyźni. To odbija się na ich zachowaniu.

Termin "syndrom złotego penisa" miał zostać wymyślony przez sfrustrowane studentki jednego z nowojorskich uniwersytetów. Doświadczyły one bowiem arogancji ze strony mężczyzn. Na czym polegało zachowanie tych facetów? 

Panowie zaczęli wychodzić z założenia, że skoro jest ich mniej, mogą sobie na więcej pozwolić. Dotyczy to głównie randek, ponieważ towarzyszy im przeświadczenie, że i tak znajdą dziewczynę, z którą będą mogli się umówić. 

Zobacz także: "Love Bombing" to niebezpieczne zjawisko w randkowaniu! Sprawdź, na czym polega, zanim staniesz się ofiarą 

Czym jest syndrom złotego penisa? 

Heteroseksualni mężczyźni, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie, uważają się coraz częściej za wymarły gatunek. Właśnie dlatego sądzą, że mogą pozwolić sobie na wszystko. Mają przerośnięte ego i wykazują się ogromnymi pokładami arogancji względem kobiet, które chcą się z nimi umówić. Wywyższają się w stosunku do nich i je deprecjonują

Stosunek płci wśród heteroseksualnych singli z wyższym wykształceniem na Manhattanie wynosi w przybliżeniu trzy kobiety na dwóch mężczyzn. Przeprowadziłem wywiady z wieloma mężczyznami, którzy nadal wykorzystywali ten brak równowagi - portal nypost.com cytuje słowa dziennikarza Jona Birgera, który rozpowszechnił pojęcie syndromu złotego penisa. 

Jak zatem widzicie, jest to wyjątkowo niebezpieczne zjawisko randkowe. Czy kiedykolwiek wam się przytrafiło? 

Zobacz także: Myślała, że spotkała mężczyznę życia. W pewnym momencie randka zamieniła się w horror

loader
Madonna i Sean Penn - ich związek był toksyczny
8 Zobacz galerię
fot. Splash News/EAST NEWS

Źródło: nypost.com