Zamknij

Młodzi ludzie coraz rzadziej uprawiają seks. Naukowcy dostrzegli zaskakującą przyczynę

30.11.2021 14:54
Młodzi ludzie coraz rzadziej uprawiają seks. Zaskakująca przyczyna
fot. Shutterstock

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania dotyczące seksu wśród ludzi do 25. roku życia. Ich wnioski są co najmniej zaskakujące.

Naukowcy od zawsze interesują się stosunkami między ludźmi - szczególnie ciekawe wydają im się oczywiście ich relacje intymne. Nic więc dziwnego, że amerykańscy uczeni ponownie postanowili wziąć pod lupę to, jak często uprawiamy seks. I choć wydawać się może, że to młodzi ludzie powinni być najbardziej aktywni seksualnie, najnowsze wyniki badań udowadniają, że jest zupełnie odwrotnie. Coraz rzadziej mamy ochotę na łóżkowe igraszki, a przyczyna takiego stanu rzeczy jest naprawdę zaskakująca.

Zobacz także:  Czego boimy się podczas seksu? Największe zmartwienia kobiet i mężczyzn

Młodzi ludzie coraz rzadziej uprawiają seks

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez organizację American Sociological Association. Ich wyniki mogą was zdziwić. 

Okazuje się, że młodzi ludzie rzadziej niż kiedyś decydują się na pójście z kimś do łóżka. Naukowcy udowadniają to na podstawie konkretnych lat.

W latach 2000-2010 11,6% osób w wieku 20-24 lat nie miało kontaktów seksualnych przez cały rok. Następne badania przeprowadzono w latach 2010-2014 - wówczas odsetek ten wynosił 15,7%. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Z badań przeprowadzonych w 2020 roku wynika, że w latach 2016-2018 aż 30,9% mężczyzn w wieku 18-23 lat nie miało żadnych kontaktów seksualnych. Jeżeli chodzi o kobiety, współczynnik ten wyniósł 19,1%. Skąd taka zmiana? Naukowcy znaleźli konkretny powód. 

Zobacz także:  Chcesz wyglądać o 10 lat młodziej? Twój ukochany może ci w tym pomóc

Dlaczego młodzi ludzie uprawiają mniej seksu?

Uczeni z University of Albany oraz Rutgers University znaleźli zaskakującą przyczynę, dla której młodzi ludzie coraz rzadziej decydują się na seks. Ich zdaniem może to mieć sporo wspólnego ze spożyciem alkoholu. Często bowiem te dwie rzeczy są ze sobą powiązane. W związku z tym, że młodzież rzadziej sięga po trunki, również może odczuwać mniejszy pociąg seksualny.

Innym powodem takiego stanu rzeczy może być również kwestia materialna. Konkretnie chodzi o to, że ludzie coraz dłużej mieszkają z rodzicami - to natomiast może sprawić, że nie mają możliwości nawiązania aktów seksualnych. 

Zobacz także:  Co jeść, żeby mieć większą ochotę na seks? Te produkty podnoszą poziom libido

Źródło: papilot.pl