Mężczyzna ukrywał to przed partnerką przez długi czas. Wpadła w furię, gdy wyjawił jej prawdę

09.01.2023 14:46

Ukrywanie przed nowym partnerem posiadania potomstwa to wciąż powszechny problem. W wielu przypadkach taki związek z góry skazany jest na niepowodzenie.

Shutterstock
fot. Shutterstock

Wchodzenie w nowy związek to zawsze duży znak zapytania. Szczególnie gdy mamy już za sobą pewien bagaż doświadczeń i nie wiemy, czego możemy spodziewać się po partnerze. Podstawą każdej relacji powinno być zaufanie. Niestety zatajanie od początku pewnych informacji ze swojego życia nie wróży dobrze danej relacji na przyszłość. Tym bardziej, gdy dotyczą one tak ważnej kwestii, jak posiadanie dzieci. Takiej sytuacji doświadczyła ta 37-letnia kobieta.

Ukrył przed nią fakt, że ma dziecko

Portal nypost.pl opisał historię pewnej  37-letniej prawniczki o imieniu Josie. Kobieta spotykała się od pięciu miesięcy z mężczyzną, który nie powiedział jej o tym, że jest ojcem. Dopiero gdy ich relacja zaczęła się rozwijać, przyznał się do tego, że ma 12-letnią córkę. Ta informacja okazała się dla kobiety szokiem. Przyznała, że nigdy nie chciała być matką i nie widzi siebie w tej roli zarówno dla swoich, jak i cudzych dzieci.

Lubię dzieci, nie chcę ich dla siebie – powiedziała w rozmowie z serwisem.

Kobieta zawsze uważała, że osoby samotne powinny otwarcie mówić o swoim statusie w aplikacjach randkowych i nie ukrywać posiadania potomstwa przed partnerem. Sytuacja dotknęła ją szczególnie, tym bardziej że podobny incydent przytrafił się jej już wcześniej. Wówczas partner kobiety zwlekał z wyjawieniem jej prawdy o swoich dzieciach aż pół roku. Ostatecznie Josie zdecydowała się zakończyć związek, który według niej nie miał przyszłości.

Zobacz także: Kłótnie są dobre dla związku? Ekspert nie zostawia wątpliwości 

Eksperci: szczerość w związku to podstawa

Zdaniem ekspertów randkowicze powinni z góry informować o tym, że mają dzieci, co pomoże uniknąć wielu nieporozumień. Marni Feuerman, psychoterapeutka specjalizująca się w relacjach, w rozmowie z nypost.pl powiedziała:

Rodzice mają inne obawy w porównaniu z randkowiczami niebędącymi rodzicami i często muszą dostosować swoje życie do harmonogramu dziecka.

Wtedy już na początku znajomości możemy ocenić, czy chcemy kontynuować daną relację, czy jak najszybciej ją zakończyć na tym etapie.

A co wy myślicie na ten temat?

Zobacz także: 7 ważnych sygnałów, że związek będzie trwały  

loader

RadioZet.pl/nypost.com