Zamknij
Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach
  • Edward VIII i Wallis Simpson Edward VIII i Wallis Simpson
  • Sarah Ferguson i książę Andrzej Książę Andrzej i Sarah Ferguson
  • Grace Kelly i książę Rainier Grace Kelly i książę Rainier
  • 9 Zobacz
fot. Alberto Pezzali/Press Association/East News

Dawniej były nie do pomyślenia, dziś zdarzają się coraz częściej. Oto najgłośniejsze mezalianse w historii rodów królewskich.

Mezalians dziś nie jest już popularnym słowem, ale nadal używa się go w kontekście rodzin królewskich. Jest to bowiem zawarcie związku małżeńskiego z osobą niższego stanu. Tego typu sytuacje były nie do pomyślenia przede wszystkim wiele lat temu, choć np. brytyjska rodzina królewska stosunkowo niedawno przestała zwracać uwagę na to, kim są wybranki Windsorów. I aż trudno w to uwierzyć, ale nawet przyszła królowa pochodzi z tzw. plebsu. Mowa oczywiście o... księżnej Kate.

Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach

Choć mezalians brzmi groźnie, w rzeczywistości uwielbiamy takie historie. To właśnie ci członkowie monarchii, którzy nie pochodzą z królewskiego rodu, są najbardziej uwielbiani przez ludzi na całym świecie. 

Tego typu sytuacje miały miejsce w różnych rodach królewskich. Oczywiście najgłośniejsze przypadki pochodzą z Wielkiej Brytanii. To bowiem Windsorowie są najpopularniejszą rodziną królewską na świecie. Nic więc dziwnego, że głośno było o związku Kate i Williama czy Meghan i Harry'ego. Doskonale pamiętamy też przypadki mezaliansów sprzed lat - jeden z nich doprowadził nawet do abdykacji Edwarda VIII, który zamiast kraju wybrał Wallis Simpson. Nikomu nie trzeba też przypominać ślubu księcia Andrzeja z zajmującą się PR-em Sarą Ferguson.

Nie tylko Windsorowie jednak mają słabość do niżej urodzonych. Jednym z najgłośniejszych mezaliansów było małżeństwo monakijskiego księcia Rainiera z aktorką Grace Kelly. Następnie w ślady ojca poszła jego córka, księżna Stephanie, która poślubiła swojego ochroniarza. 

Kto jeszcze znalazł się na tej "niechlubnej", ale jakże emocjonującej liście? Sprawdźcie w naszej galerii. 

Zobacz także: Największe skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej. Niektóre was zaskoczą

loader