Zamknij

Noszenie maseczki jest... sexy. Nowe badania wykazały, że dodaje nam atrakcyjności

24.01.2022 13:29
Maseczka ochronna ma wpływ na nasz wygląd. Dodaje nam atrakcyjności
fot. Shutterstock

Maseczka ochronna od dwóch lat jest elementem naszej codzienności. Okazuje się, że dziś patrzymy na nią zupełnie inaczej niż na początku pandemii. 

Maseczki ochronne nosimy od dwóch lat, ale wciąż wzbudzają sporo kontrowersji. Mają one chronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ich nieumiejętne stosowanie może jednak niekorzystnie wpływać na stan naszej cery. Z drugiej strony teraz światło dzienne ujrzał raport, który przekona was do noszenia maseczek ochronnych. Okazuje się bowiem, że dzięki nim jesteśmy atrakcyjniejsi w oczach innych. Zaskoczeni? Poznajcie najnowsze wyniki badań.

Zobacz także: Na te cechy partnera zwracamy uwagę podczas pandemii. Królują w aplikacjach randkowych

Maseczka ochronna ma wpływ na nasz wygląd

Na początku pandemii maski były dla nas przerażające. Kojarzyły się bowiem z izolacją oraz stresem związanym z zakażeniem koronawirusem. Dziś są dla nas czymś zupełnie normalnym. Przez to zmieniło się nasze podejście do nich. 

Portal theguardian.com przedstawił wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez szkołę psychologii Cardiff University. Wykazały one, że od wybuchu pandemii zmieniło się nasze podejście do ludzi w maseczkach ochronnych. 

Wyniki są sprzeczne z badaniami sprzed pandemii, w których uważano, że maski kojarzą się ludziom z myśleniem o chorych i unikaniu ich - mówi dr Michael Lewis, który odpowiada za te badania. 

Badanie przeprowadzono w lutym 2021 roku w Wielkiej Brytanii. 43 kobiety musiały ocenić, która z męskich twarzy wydaje im się najbardziej atrakcyjna. Miały do wyboru wersje bez maseczki, w maseczce materiałowej oraz w maseczce chirurgicznej. Wynik może was zaskoczyć. 

Zobacz także: Pandemia przyczyniła się do niebezpiecznego zjawiska. Przez to rozpadają się związki

Jak maseczka wpływa na atrakcyjność? 

Okazuje się, że najbardziej atrakcyjni mężczyźni nosili maseczki chirurgiczne w niebieskim kolorze. Zdaniem dr. Lewisa przyczyną tego może być skupianie się na oczach takiego faceta. 

Obecnie obserwujemy zmiany psychologiczne, które polegają na tym, że maseczki nie są już utożsamiane z zakażeniem - dodaje uczony. 

A co wy sądzicie o tych wynikach badań? Wam też podobają się ludzie w maseczkach? 

Zobacz także: Turbo związki to kolejny skutek pandemii. "Gdyby nie kwarantanna, nasz związek by nie istniał"

Ian Somerhalder w t-shircie i długich włosach rozkłada ręce przed fotoreporterami
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: theguardian.com