Zamknij

Oddała pierścionek zaręczynowy. "Nie o takim marzyłam"

19.01.2023 11:31

Narzeczona postanowiła zwrócić swój pierścionek zaręczynowy, bo jej się nie spodobał. Partner nazwał ją niewdzięczną.

Pierścionek zaręczynowy
fot. Shutterstock

Zaręczyny to niezwykle ważny moment w życiu każdej pary. Niektóre kobiety wspominają go jeszcze wiele lat po ślubie, spoglądając na swój pierścionek z ogromnym wzruszeniem. Jego wybór od zawsze spędza sen z powiek wielu partnerom, którzy często mają obawy, czy na pewno trafią w gust swojej wybranki serca. Niestety bywa z tym różnie, co pokazuje ta historia narzeczonych.

Postanowiła oddać pierścionek zaręczynowy

Pewna kobieta opisała swoją historię na forum reddit.com. Kiedy po pięciu latach nadszedł ten długo wyczekiwany dzień i usłyszała od partnera magiczne zdanie "Czy chcesz zostać moją żoną?", czuła się jak najszczęśliwsza kobieta na świecie. Jedynym problemem było to, że nie spodobał jej się pierścionek, który od niego otrzymała. Był totalnym przeciwieństwem tego, o czym o dawna marzyła.

Jak przyznała, o biżuterii wie bardzo wiele, ponieważ od dziesięciu lat jest złotnikiem. Stwierdziła, że już wcześniej rozmawiali z partnerem o tym, że kiedy przyjdzie właściwy czas, ona sama wykona dla siebie idealny pierścionek, dlatego tym bardziej widok partnera z błyskotką w dłoni wyraźnie ją zaskoczył. W dodatku kosztował on aż cztery razy więcej, niż gdyby zrobiła go samodzielnie.

Zobacz także: Ekologiczny pierścionek zaręczynowy to nowy trend. Jest tańszy, a wygląda identycznie 

Jej zachowanie oburzyło partnera

Początkowo kobieta nie chciała psuć romantycznego nastroju, ale w końcu zdecydowała się powiedzieć partnerowi o swoich odczuciach. Ten natomiast stwierdził, że choć pamięta o ich rozmowie, to jednak chciał dochować tradycji i nie widzi w tym problemu:

Nazwał mnie niewdzięczną i według niego powinnam się cieszyć, że dał mi pierścionek i że z czasem go polubię.

Reakcja mężczyzny nie spodobała się forumowiczom. Internauci byli zdziwieni, że partner kobiety całkowicie zignorował jej prośbę o zrobienie własnego pierścionka:

Wy dwoje musicie usiąść i porozmawiać o tym, dlaczego zlekceważył waszą umowę. Jeśli to ma być nawyk (zgadzanie się, a potem zaprzeczanie), macie trochę do przemyślenia.
 
Jeśli małżeństwo zaczyna się od "wiem, że go nienawidzisz, ale powinnaś być wdzięczna", to lepiej rzucić zarówno pierścionek, jak i narzeczonego.

Kobieta przyznała, że ostatecznie jej partner zgodził się na zwrot pierścionka, chociaż cała sytuacja była dla niej bardzo niekomfortowa. Na pewno nie tak wyobrażała sobie pierwsze dni narzeczeństwa.

Zobacz także: Udawali, że się zaręczyli. Wszystko po to, żeby spędzić wieczór w luksusowym hotelu

loader

RadioZet.pl/thesun.co.uk