Zamknij

Kiedy związek zaczyna być poważny dla faceta? Można to wywnioskować po liczbie randek

25.10.2021 15:20
Kiedy związek zaczyna być poważny dla faceta? Kluczowa jest liczba randek
fot. Shutterstock

Po mężczyznach o wiele trudniej rozpoznać, że są zaangażowani w związek niż po kobietach. Badania wykazały jednak, że i na to są pewne sposoby.

Mężczyźni z reguły nie są tak wylewni w uczuciach jak kobiety. Często w związku z tym możemy mieć problem z zauważeniem, czy facetowi, który nam się podoba, zależy na tej relacji tak samo jak nam. Okazuje się, że istnieją  znaki, które świadczą o mocnym zaangażowaniu mężczyzn w związek. Są też jednak sposoby, które mogą nam to pokazać jeszcze bardziej. Wystarczy zastanowić się, na ilu randkach już byliśmy. Istnieje pewna magiczna granica spotkań, po której mężczyźni angażują się w relację. 

Zobacz także:  Kiedy facet jest gotowy na to, żeby się ustatkować? Zdradza to jego wiek

Kiedy związek zaczyna być poważny dla faceta? Kluczowa jest liczba randek

Psychika mężczyzn nie jest łatwa do rozszyfrowania. Z reguły są oni o wiele bardziej skryci niż kobiety. Są jednak sposoby, które mogą nam pomóc dowiedzieć się, co takiego czuje obiekt naszych westchnień.

Portal yourtango.com przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Ipsos. W ankiecie wzięły udział osoby powyżej 18. roku życia. Każda z nich musiała odpowiedzieć na pytanie, kiedy ich zdaniem relacja staje się poważna. Większość z nich była zgodna, że przejście do kolejnego etapu związku powinno nastąpić po 3 miesiącach spotkań.

Następnie obliczono, ile randek powinno odbyć się podczas tego kwartału. Zdaniem specjalistów, biorąc pod uwagę spotkanie raz w tygodniu, powinno nam to dać w sumie 10-12 randek. Właśnie wtedy mężczyźni zaczynają angażować się w związek. Trzeba jednak wówczas bardzo uważać.

Zdaniem uczonych istnieje pewna granica, po której należy odpuścić związek. Jeżeli po 14 spotkaniach nadal nie zdecydowaliście, czy chcecie być razem, ta relacja po prostu nie ma przyszłości. 

Zobacz także:  W jakim wieku najlepiej wziąć ślub? Wyniki badań są jednoznaczne

Po czym poznać, że mężczyzna się zaangażował?

Istnieją znaki, które świadczą o mocnym zaangażowaniu mężczyzn w związek. Są one związane z zachowaniem faceta. Kluczowe jest to, czy szuka naszej bliskości. Może to być przyciąganie kontaktu wzrokowego, chwilowe dotknięcie naszej dłoni lub subtelne przysuwanie się do nas - niemal wszyscy pamiętamy te znaki z pierwszych randek. 

To jednak nie wszystko. Warto też wsłuchać się w to, co do nas mówi. Jeżeli zaczyna opowiadać o czymś w kontekście "nas", a nie wyłącznie samego siebie, wówczas możemy mieć pewność, że się zaangażował. Może też wypytywać o to, jak się czujemy, żeby pokazać, że nie jesteśmy dla niego obojętne i wybadać nasz nastrój. 

Zobacz także:  Narkopata to bardzo niebezpieczny typ mężczyzny. Sprawdź, jak go rozpoznać

Źródło: yourtango.com