Zamknij

Kobiety o tym kolorze oczu najbardziej podobają się facetom. Jak to działa w drugą stronę?

20.12.2021 13:00
Jaki kolor oczu jest najbardziej atrakcyjny? Kobiety uważają inaczej niż mężczyźni
fot. Shutterstock

Kolor oczu to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę, gdy ktoś nam się podoba. Jaki odcień tęczówki jest najbardziej atrakcyjny?

Kobiety często zastanawiają się, co zrobić, żeby mężczyzna, który im się podoba, zwrócił na nie uwagę. Również panowie próbują dowiedzieć się, w jaki sposób zdobyć wybrankę swojego serca. Pierwsze, na co patrzymy u innych ludzi, to oczywiście wygląd. Są 4 sytuacje, w których kobiety wydają się mężczyznom najbardziej atrakcyjne. Nie tylko one mogą nam pomóc zdobyć potencjalnego partnera. Okazuje się, że duże znaczenie pod tym względem ma także kolor naszych oczu. Na niego zwracają uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Zobacz także: 5 rzeczy, które sprawiają, że jesteś bardziej atrakcyjna niż inni. Nikt ci się nie oprze

Jaki kolor oczu jest najbardziej atrakcyjny u kobiet?

Portal dailymail.co.uk przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez ekspertów ze sklepu Lenstore. Przeanalizowali oni profile różnych osób w popularnych aplikacjach randkowych m.in. na Tinderze. Okazuje się, że kolor naszych oczu ma wpływ na to, jak bardzo jesteśmy atrakcyjni. 

Panie mają inne upodobania od mężczyzn, jeżeli chodzi o barwę tęczówek partnera. Panowie są zgodni, że najbardziej atrakcyjne kobiety to te o niebieskim kolorze oczu. 

Czynniki kulturowe często dyktują zbiorową świadomość tego, co jest uważane za atrakcyjne. W przypadku kobiet zwyczajowo wysoko cenione były blond włosy i niebieskie oczy, co często podkreślano i przedstawiano w mediach. Choć wszyscy mamy swoje własne preferencje, często jesteśmy podatni na to, co społecznie jest uznawane za atrakcyjne - powiedział dr Alexander Lapa, psychiatra z Ocean Recovery Centre, w rozmowie z dailymail.co.uk. 

To jednak niejedyny odcień, który może wpaść w oko facetom. Na kolejnych miejscach znalazły się takie barwy tęczówek jak brązowe, zielone, piwne oraz czarne. Dlaczego ciemne oczy są równie atrakcyjne jak niebieskie? 

Homo sapiens, czyli nasi najwcześniejsi przodkowie, pochodzą z okolic równika w dzisiejszej Afryce Środkowej. Bliskość równika oznaczała ekspozycję na działanie bardzo intensywnych promieni UV. Zgodnie z doborem naturalnym osobniki z większym poziomem melaniny, a w efekcie z ciemniejszą skórą i oczami, miały większe szanse na dłuższe życie - wyjaśnia Lapa. 

A jak to wygląda w przypadku pań? 

Zobacz także: Te 7 cech mają najbardziej atrakcyjni ludzie. Sprawdź, czy też je masz

Jaki kolor oczu jest najbardziej atrakcyjny u mężczyzn?

Kobiety mają nieco inne upodobania co do tęczówek swoich wybranków. Okazuje się, że panie na pierwszym miejscu stawiają piwne oczy. Dopiero później wskazują odcień czarny, niebieski, brązowy, a na końcu zielony.

A wam jaki kolor oczu podoba się najbardziej? 

Zobacz także: 5 rzeczy, które sprawiają, że każdy mężczyzna jest seksowny

Margot Robbie w czarnej sukni i z czerwoną szminką na ustach na czerwonym dywanie przed galą rozdania Oscarów
10 Zobacz galerię
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Źródło: dailymail.co.uk