Zamknij

Revenge body to niebezpieczne zjawisko. Wynika z chęci zemsty na byłym partnerze

09.02.2022 15:21
Jak zemścić się na byłym partnerze? Revenge body nie jest dobrym pomysłem
fot. Shutterstock

Rozstanie z ukochanym bywa trudne do przepracowania. Wiele kobiet popełnia wówczas poważny błąd, jakim jest dążenie do revenge body.

Kobiety po zerwaniu z ukochanym z reguły zastanawiają się, jak poradzić sobie z rozstaniem. Wiele z nich układa w głowie plan zemsty na ekspartnerze. Coraz powszechniejszym zjawiskiem jest jednak mszczenie się kosztem samych siebie. Okazuje się bowiem, że sporo pań decyduje się na tzw. revenge body, czyli formę odwetu, którą nazwała Khloe Kardashian, choć sam rodzaj zemsty jest znany kobietom od zarania dziejów. Zobaczcie, o co chodzi. 

Zobacz także: "Better Than Revenge" to nowy trend na TikToku. Te kobiety mszczą się na swoich byłych

Revenge body - co to? 

Kobiety po rozstaniu z reguły chcą pokazać byłemu partnerowi, co stracił. Właśnie dlatego decydują się na formę zemsty, jaką jest revenge body.

Ciało zemsty to nic innego jak błyskawiczne, niezdrowe chudnięcie po rozstaniu. Kobiety starają się jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy i przechodzą różne metamorfozy, żeby pokazać byłemu ukochanemu, co stracił. 

Portal glamourmagazine.co.uk informuje, że tak zachowała się Khloe Kardashian po rozstaniu z Tristanem Thompsonem. Następnie prowadziła program o tytule "Revenge Body", w którym porzucone kobiety przechodziły własne metamorfozy. 

Eksperci ostrzegają jednak, że to zjawisko może być bardzo niebezpieczne.

Zobacz także: Rozwiodła się i wykonała "oczyszczający rytuał". Nie uwierzycie, co zrobiła

Jak zemścić się na byłym partnerze? Revenge body nie jest dobrym pomysłem

Tego typu zachowanie przede wszystkim promuje kult szczupłej sylwetki. W ten sposób pokazujemy, że tylko taka figura może podobać się płci przeciwnej, co jest nieprawdą. Oprócz tego kobiety same robią sobie krzywdę, próbując przypodobać się mężczyźnie, co w pewnym momencie staje się toksyczne - patrzą bowiem na siebie wyłącznie jego oczami, co sprawia, że nigdy się nie zaakceptują. 

Trzeba też pamiętać, że tak szybkie chudnięcie po prostu nie jest zdrowe. Gubienie kilogramów powinno odbywać się stopniowo i polegać na zbilansowanej diecie. Zbyt radykalny spadek wagi może łączyć się nie tylko z efektem jo-jo, ale też z problemami zdrowotnymi. 

Zobacz także: Były bajkowe zaręczyny i ślub marzeń. Dwa tygodnie po nim powiedział, że jej nie kocha

Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: glamourmagazine.co.uk