Zamknij

To częsty powód rozwodów. Dotyczy on wielu par

13.01.2023 13:34

Dlaczego wiele par się rozwodzi? Doświadczona prawniczka wskazała częstą przyczynę rozpadania się związków.

Rozwód
fot. Shutterstock

Nie ma jednej recepty na udany związek. Niektóre pary są ze sobą latami i nawet po długim czasie bycia razem doskonale się ze sobą dogadują. Są też i takie osoby, które w pewnym momencie swojego życia dokonują w nim zupełnej rewolucji i podejmują decyzję o rozstaniu. Taka sytuacja bywa niezwykle trudna dla par i często dotyczy także małżeństw z wieloletnim stażem, które posiadają potomstwo.

Dlaczego dochodzi do rozwodu?

Decydując się na rozstanie, większość z nas zadaje sobie pytanie, co doprowadziło do rozpadu relacji. Ayesha Vardag, prawniczka specjalizująca się w rozwodach wskazała jedną z przyczyn, która powoduje, że wiele par nie widzi sensu w kontynuowaniu związku:

Od dawna mówię, że większość rozwodów ma miejsce, ponieważ osoba, z którą jesteś, nie jest już osobą, z którą wziąłeś ślub – powiedziała w rozmowie z mirror.co.uk.

Zdaniem kobiety każda relacja z czasem się zmienia i jest to naturalne. Wtedy partnerzy mogą dojść do wniosku, że mają ze sobą coraz mniej wspólnego i tracą istotę tego, co najpierw ich do siebie zbliżyło. Może się to zdarzyć niezależnie od tego, jak wspaniałe było dotychczas nasze małżeństwo. Według prawniczki, która w swojej pracy miała do czynienia z wieloma sprawami, posiadanie dzieci często dodatkowo przyspiesza ten proces.

Zobacz także: Ten trend może uratować twój związek. Czym jest "LAT”?  

Rozwód jako początek nowego etapu

Ekspertka radzi jednak, aby zaakceptować fakt, że związki z czasem po prostu biegną swoim torem i nie obwiniać się za rozpad dotychczasowej relacji. W jej odczuciu rozwód nie musi być końcem, ale szansą na zupełnie nowy początek:

To, co możesz mieć po rozwodzie, to zrównoważone, piękne życie, w którym budujesz karierę, znajdujesz czas na rozwój, nowe relacje i masz na to przestrzeń, zwłaszcza jeśli dzielisz się opieką nad dziećmi - dodaje.

Zgadzacie się z jej podejściem?

Zobacz także: Zrobiła to dla mężczyzny po 3 randkach. Poczuła, że to ten jedyny

loader

RadioZet.pl/mirror.co.uk