Zamknij

To nie Kamila była przyczyną rozwodu Diany i Karola? Księżna pierwsza miała wdać się w romans

10.12.2021 09:41

O rozpad związku Diany i Karola od lat obwinia się przede wszystkim Kamilę, która nieustannie trwała przy księciu. Okazuje się, że prawda może być inna.

Diana miała romans przed Karolem? Ten mężczyzna twierdzi, że nie Kamila stanęła między nimi
fot. Rex Features/EAST NEWS

Małżeństwo Diany i Karola było z góry skazane na porażkę. Każde z nich miało inny charakter i odmienne podejście do życia. Do tego dochodziły kwestie uczuć - Karol przez całe swoje małżeństwo z Dianą romansował z ukochaną Kamilą. Teraz na jaw wyszły jednak nowe fakty, które mogą wskazywać, że to Lady Di pierwsza zdradziła księcia. Romanse w rodzinie królewskiej są bowiem całkiem normalną rzeczą, choć zazwyczaj zostają zamiecione pod dywan. Brudy prane pomiędzy tą dwójką ujrzały jednak światło dzienne.

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

Diana miała romans przed Karolem? Ten mężczyzna twierdzi, że to nie Kamila stanęła między nimi

W 1995 roku księżna Diana udzieliła szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o zdradach swojego męża. Karol odpowiedział na jej słowa i przyznał, że przez całe małżeństwo miał romans z Kamilą. Wówczas Diana w odwecie postanowiła pokazać swoją niezależność od męża i rodziny królewskiej. Wybrała się na galę charytatywną w Londynie w kreacji, która została okrzyknięta mianem "sukienki zemsty". Przepychanki między tą dwójką były stale relacjonowane przez media, jednak dziś światło dzienne ujrzały zupełnie nowe fakty w tej sprawie. 

Jak podaje portal newsweek.com, wieloletni ochroniarz księcia Karola, Allan Peters, udzielił wywiadu do nowego filmu CNN o Lady Di. Powiedział w nim o romansie, którego Diana miała dopuścić się, zanim Karol zaczął ją zdradzać z Kamilą.

Zdaniem Petersa to Diana najpierw była niewierna wobec męża. Miała zdradzić Karola z policjantem Barrym Mannakeem. 

Pierwszą osobą, która zbłądziła, była księżna. Wrócił do pani Parker Bowles po tym, jak dowiedział się o jej romansie z Mannakeem. Nikt tu nie jest złoczyńcą. Moim zdaniem każdy jest ofiarą - powiedział Peters. 

Newsweek.com dodaje, że potwierdzać to mogą prywatne taśmy, w których Diana przyznaje, że była głęboko zakochana, gdy miała 24 lub 25 lat. Właśnie w tym czasie wzięła ślub z księciem Karolem. Ten natomiast miał oficjalnie wrócić do Kamili 5 lat po ślubie, choć Diana od początku związku podejrzewała ich o romans. 

A co wy sądzicie o całej tej sytuacji? 

Zobacz także: To ona była pierwszą dziewczyną księcia Karola. Nie chodzi o Kamilę i Dianę

Związek księżnej Diany i księcia Karola

Karol najpierw był zainteresowany siostrą Diany - Sarah Spencer. To właśnie w ich domu poznał swoją przyszłą żonę. Gdy rodzina zaczęła nalegać na to, żeby się ożenił, Diana wydała mu się idealną kandydatką. Przyszła księżna została zaproszona do rezydencji rodziny królewskiej, gdzie przeszła tzw. test Balmoral. Dzięki temu królowa wiedziała, że Diana nadaje się na żonę następcy tronu.

Ślub pary książęcej odbył się 29 lipca 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie. Rok później na świat przyszedł książę William, a dwa lata później urodził się Harry. W 1992 roku Pałac Buckingham ogłosił separację Diany i Karola. W 1996 roku para się rozwiodła. 

Zobacz także: Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała. Wszystko przez ten szczegół

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: newsweek.com/CNN