Zamknij

Fake relationship to bardzo niebezpieczne zjawisko. Zobacz, jak je rozpoznać

03.02.2022 12:10
Czy on wciąż mnie kocha? Zobacz, jak rozpoznać fake relastionship
fot. Shutterstock

Czasami łatwo zatracić granicę pomiędzy prawdziwym związkiem a tym udawanym. Jest to bardzo niebezpieczne, bowiem zdarza się głównie w długotrwałych relacjach.

Wydawać się może, że niebezpieczeństwa czekają na nas głównie na początku związku, gdy jeszcze zbyt dobrze nie znamy swojej drugiej połówki. Oczywiście wtedy może mieć miejsce wiele zjawisk, które będą miały druzgocący wpływ na naszą psychikę. W długotrwałej relacji jednak wciąż nie jesteśmy do końca bezpieczni. Wówczas również mogą przytrafić nam się przerażające sytuacje np. syndrom gotującej się żaby. Innym niebezpiecznym zjawiskiem jest tzw. fake relationship. Po czym poznać, że nasz związek jest fałszywy? 

Zobacz także: Hogging to niebezpieczne zachowanie głównie ze strony mężczyzn. "Nikt nie zasługuje na coś takiego"

Fake relationship to bardzo niebezpieczne zjawisko

Znaczna część ludzi bardzo chce być związku. Niektórzy szukają nawet miłości na siłę i nie zdają sobie sprawy, że to bywa niezwykle ryzykowne. Dłuższa relacja może się bowiem przemienić w fake relationship. 

Więcej na temat tego zjawiska napisał portal yourtango.com. Okazuje się, że wiele osób żyje w iluzji szczęśliwego i długotrwałego związku, choć w rzeczywistości od dawna nie odczuwa euforii z niego płynącej. Gdy zdajemy sobie z tego sprawę, widzimy, że wszystko jest tylko na pokaz. 

Warto zatem uświadomić sobie, że nasz związek należy do fałszywych relacji. Jak to zrobić? Wystarczy przyjrzeć się poniższym zachowaniom. 

Czy on wciąż mnie kocha? Zobacz, jak rozpoznać fake relationship

Portal yourtango.com wskazał znaki świadczące o tym, że jesteśmy w fake relationship. 

1. Nadmierne okazywanie uczuć

Pary, które nie czują, że ich relacja jest wystarczająca, często próbują udowodnić to innym. Właśnie dlatego za bardzo epatują uczuciami w towarzystwie. Nieustanne trzymanie się za ręce czy czułe słówka mogą być miłe, ale po pewnym czasie męczą wszystkich - zarówno was samych, jak i waszych towarzyszy. 

Zobacz także: Mansplaining to częste i niebezpieczne zjawisko randkowe. Może prowadzić do agresji

2. Brak wyjątkowych chwil

W każdym związku powinny być wyjątkowe momenty, które chcecie razem celebrować. Oczywiście nie chodzi o chodzenie na randki co tydzień, ale musicie mieć czas dla siebie i doceniać wspólnie spędzone chwile. Jeżeli tego nie potrzebujecie, to oznacza, że uczucie między wami prawdopodobnie się wypaliło.

3. Brak poważnych rozmów

Wydawać się może, że ludzie, którzy ze sobą nie dyskutują, są dla siebie stworzeni, bowiem nie ma między nimi różnic. Nic bardziej mylnego. Nie da się z nikim zgadzać w stu procentach. Jeżeli wasz związek na tym polega, prawdopodobnie któreś z was dostosowuje się do drugiego. 

4. Chęć udowodnienia racji za wszelką cenę

Rozmowy na poważne tematy, a nawet kłótnie są potrzebne w związku. Jeżeli jednak między wami dochodzi do spięć i próbujecie za wszelką cenę udowadniać swoje racje, nie zważając na argumenty drugiej strony, to znak, że coś jest między wami nie tak. 

5. Wiecie o sobie coraz mniej

Brak rozmów, oddalanie się od siebie, rzadkie spędzanie ze sobą czasu - to wszystko może prowadzić do tego, że wiecie o sobie coraz mniej. Trudno natomiast być w związku z kimś, kogo po prostu nie znamy. Nawet jeżeli jeszcze kilka lat temu rozumieliśmy się z tą osobą bez słów. 

6. Seks to jedyna więź między wami 

Oczywiście seks w związku jest bardzo ważny. Nie może być jednak jedyną rzeczą, która trzyma was przy sobie. Wówczas nie będziecie bowiem prawdziwymi partnerami, a po prostu kochankami. 

Zobacz także: Syndrom złotego penisa to groźne zjawisko randkowe. Na takich mężczyzn lepiej uważać

Burzliwe związki gwiazd: rozstawali się i wracali do siebie wiele razy
8 Zobacz galerię
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Źródło: yourtango.com