Zamknij

Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

06.03.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:53

„Czego pragną kobiety?” to pytanie, które zadaje sobie wielu mężczyzn. Można odpowiedzieć, że kobiety pragną miłości, ale warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. O czym warto wiedzieć?

Uśmiechnięta kobieta
fot. Shutterstock

Mężczyźni od lat zastanawiają się nad tym, co siedzi w głowach kobiet. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czego pragną kobiety. Każda dziewczyna jest inna, ma różne oczekiwania i pragnienia. Wiele zależy od charakteru danej osoby, jej osobowości. Pragnienia kobiety pewnej siebie, odważnej będą się różnić od oczekiwań dziewczyny, dla której najważniejszy jest rozum i rozwój. Jest kilka rzeczy, które jednak łączą kobiety, niezależnie od wieku i charakteru. Czego więc pragną kobiety? Oto kilka przykładów.

Kobiety pragną akceptacji i wsparcia

Każda kobieta, niezależnie od poziomu jej pewności siebie, lubi być zapewniana o swojej wartości.  Nie musisz cały czas prawić jej komplementów, wystarczą drobne gesty w ciągu dnia. Uważasz, że twoja kobieta ma piękne ciało, ale sama nie do końca w to wierzy? Pochwal ją! A może twoja partnerka jest wybitną kucharką? Zaznacz, że smakują ci przygotowywane przez nią posiłki.

Akceptacja ma duży wpływ na psychikę człowieka – dzięki temu możesz być pewien, że jeśli twoja kobieta będzie czuła się akceptowana przez ciebie, to będzie szczęśliwa, rozluźniona i uśmiechnięta. To pierwszy krok do zrozumienia jej pragnień oraz stworzenia udanego i trwałego związku.

Kobiety pragną seksu

W powszechnej opinii przyjęto, że kobiety wcale nie potrzebują tyle seksu, co mężczyźni. Nie jest to prawdą. Kobiety pragną seksu tak samo jak mężczyźni, tylko każda z nich w inny sposób i niechętnie o tym wspominają partnerowi. Jedne marzą o romantycznych wieczorach, inne pragną przygód. Zawsze możesz przygotować dla swojej dziewczyny niespodziankę lub szczerze z nią porozmawiać na temat jej seksualnych pragnień.

Kobiety pragną być słuchane

To nieprawda, że kobiety wciąż plotkują i wiszą na telefonach ze swoimi przyjaciółkami. Niektóre są bardziej wycofane i zamknięte. Niezależnie od tego, jaka jest, każda kobieta pragnie być wysłuchana. Warto okazywać im zainteresowanie i w rozmowach nawiązywać do sytuacji, o których opowiadały. Zainteresowanie możesz okazywać również w inny sposób – zabierz ją do kina na film, o którym wspomniała. Nie masz pomysłu na urodzinowy prezent? Może twoja partnerka opowiadała kiedyś o jakimś przedmiocie, o którym marzy lub byłby jej potrzebny?

Zobacz także: Wspólne podróże to klucz do udanego życia seksualnego

Kobiety pragną bezpieczeństwa

Dla wielu kobiet najważniejsze w związku jest poczucie bezpieczeństwa. To na jego podstawie budują swoje relacje z partnerem. Wcale nie chodzi o bezpieczeństwo finansowe, a raczej emocjonalne. Kobiety szukają mężczyzn, którzy będą się o nie troszczyć. Wystarczą proste gesty – odbierz swoją kobietę z dworca, gdy wraca z wyjazdu służbowego, napisz miłego smsa z pracy czy podaruj swoją bluzę, gdy będzie jej zimno podczas wieczornego spaceru.

Kobiety pragną być uszczęśliwiane

To temat, który nie ma końca! Istnieje wiele sposobów na uszczęśliwienie kobiety. Pamiętaj, że kobieta nie potrzebuje specjalnej okazji do tego, żeby okazać jej czułość. Na pewno uszczęśliwią ją otrzymane kwiaty, spontaniczne wyjście do restauracji czy drobny upominek. Są też kobiety, które wcale nie cieszą się z rzeczy materialnych, a bardziej zadowoli je piknik w parku czy wieczorny spacer.

Jakiego mężczyzny pragną kobiety?

Wielu mężczyzn głowi się nad tym, czy istnieje jeden kanon idealnego mężczyzny. Znowu – każda kobieta ma inne oczekiwania. Nie każda oczekuje od swojego partnera nienagannego wyglądu i grubego portfela. Okazuje się, że kobietom podobają się mężczyźni zaradni, troskliwi i dobrze wychowani. Kobiety pragną mężczyzn, którzy zaimponują im intelektualnie, ale i czynami.

Wiecie, czego jeszcze pragną kobiety?

Zobacz także: Pierwszy raz – jak go zaplanować i co trzeba wiedzieć?