Zamknij

Co jeść, żeby mieć większą ochotę na seks? Te produkty podnoszą poziom libido

29.11.2021 15:20

Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze życie - także erotyczne. Są bowiem produkty, dzięki którym możemy odczuwać większą ochotę na seks.

Co jeść, żeby mieć większą ochotę na seks? Te produkty podnoszą poziom libido
fot. Shutterstock

O tym, że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze organizmy, wiemy nie od dziś. Są takie produkty spożywcze, które mogą poprawić nam humor. Istnieje jednak też jedzenie, które działa na nas depresyjnie. Okazuje się, że posiłki mogą wpływać także na to, czy mamy ochotę na łóżkowe igraszki. Jeżeli zatem odczuwasz spadek libido, powinieneś sięgnąć po produkty, które podniosą ci jego poziom. Podpowiadamy, co najlepiej jeść, żeby mieć większą ochotę na seks. 

Zobacz także: Chcesz cieszyć się piękną cerą? Jedz produkty z tej listy

Co jeść, żeby mieć większą ochotę na seks?

To, czy mamy ochotę na seks, może być zależne od wielu czynników. Przemęczenie, pogoda, a nawet niewyspanie - każda z tych rzeczy może negatywnie oddziaływać na poziom naszego libido. Duży wpływ na to ma także jedzenie, po które sięgamy. 

Wszyscy słyszeliśmy o afrodyzjakach. Jesteśmy w stanie nawet wymienić te najpopularniejsze jak szparagi, ostrygi czy truskawki. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że są też takie produkty spożywcze, których używamy na co dzień, a również mogą sprawić, że nabierzemy ochoty na igraszki.

Najpierw jednak musimy uświadomić sobie, jakich produktów unikać. Tłuste potrawy, alkohol, a także duża zawartość cukru mogą bowiem niwelować działanie wszystkich afrodyzjaków. Sięgając po takie posiłki, możemy odczuć skutki odwrotne od zamierzonych.

Gdy już wyeliminujemy produkty, które obniżają poziom naszego libido, możemy zastanowić się, po jakie dania sięgnąć, żeby sobie je podnieść. 

Zobacz także: Tych produktów nigdy nie jedz po treningu. Chyba że chcesz zaszkodzić swojej sylwetce

Afrodyzjaki - te produkty zwiększają libido

Istnieje spora lista afrodyzjaków. Podpowiadamy wam najpopularniejsze składniki spożywcze, dzięki którym nabierzecie ochoty na seks.

  1. Banany - mają dużą zawartość potasu i witaminy B, dzięki czemu wpływają na popęd seksualny i potęgują doznania.
  2. Tłuste ryby - choć mówi się, że to owoce morza są największym afrodyzjakiem, ryby, które zawierają dużo kwasów omega-3, nie pozostają w tyle. Warto sięgać przede wszystkim po łososia, który wpływa na poprawę krążenia krwi i podnosi poziom dopaminy. 
  3. Jajka - zawarte w nich białko dodaje energii, a witamina B pomaga regulować poziom hormonów i zwiększa libido. 
  4. Steki - choć wydawać się może, że czerwone mięso będzie obniżać libido, stek wołowy wpływa na nie korzystnie. Jest to bowiem bogate źródło cynku, który sprawia, że posiłek działa na nasz popęd tak jak ostrygi. 
  5. Awokado - zawiera witaminę B6, która podnosi poziom testosteronu. 
  6. Seler - wzmacnia męskie narządy płciowe i wpływa na wytrzymałość podczas seksu. 
  7. Orzechy - zawarte w nich tłuszcze odpowiadają za produkcję hormonów i podwyższają poziom libido. 
  8. Papryczki chilli - dodają pikanterii w łóżku, dzięki endorfinom, jakie wytwarzają w organizmie. 
  9. Czekolada - mówi się, że jest dobra na wszystko, w związku z czym musi wpływać także na libido. Jest to bowiem mieszanka składników, które oddziałują na nasze zmysły. Ma też sporą zawartość magnezu, który pomaga nam się zrelaksować. 
  10. Owsianka - płatki owsiane mogą być stosowane podczas leczenia zaburzeń erekcji. Podwyższają poziom testosteronu i wpływają na nasze zapotrzebowanie na igraszki. 

Zobacz także: Te produkty spożywcze postarzają. Lepiej wyeliminuj je ze swojej diety

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: womenshealth.pl/papilot.pl