Zamknij

5 zwrotów świadczących o tym, że facet tobą manipuluje! Nie daj się wplątać w jego intrygę

29.07.2020 09:50
związek
fot. Shutterstock

Jeżeli słyszysz te słowa z ust swojego partnera, to znak, że powinnaś uciekać!

Manipulacja w związku to jeden z najczęstszych powodów kłótni, a nawet rozstań. Niestety wiele z nas przez lata tkwi w toksycznych relacjach, nie zdając sobie sprawy, że są ofiarami manipulacji. Są jednak pewne znaki, które powinny dać nam do myślenia. Mogą one świadczyć o tym, że druga strona próbuje nami manipulować.

Zobacz także

Zwroty świadczące o manipulacji

Jeśli zdarza ci się słyszeć z ust partnera poniższe zwroty, oznacza, że on tobą manipuluje.

1. "Jesteś zbyt wrażliwa"

Twój facet podczas kłótni często używa tego sformułowania? Zdarza się, że robi to, kiedy płaczesz? W ten sposób zachowują się słowni agresorzy. Uważaj, bo to typowy objaw manipulacji.

2. "Nie analizuj mnie"

Tego typu zwrot świadczy o tym, że partner chce wyciszyć jakiś problem, do którego sam doprowadził. W ten sposób chce uniemożliwić ci zrozumienie jego sposobu zachowania.

3. "Ty zawsze/ nigdy"

Tych słów używają osoby, które chcą zaatakować partnera, wytknąć jego błędy lub po prostu brakuje im argumentów w trakcie kłótni. Tego typu odniesienia do przeszłości mogą być dla drugiej strony bardzo bolesne.

4. "Przesadzasz"

Wypowiadając to słowo, partner chce zbagatelizować twój problem i oczyścić się z zarzutów. W ten sposób chce, abyś zaczęła szukać winy w sobie, a nie w nim.

5. "Nigdy tego nie zrobiłem/nie powiedziałem"

Partner mówiący te słowa próbuje za wszelką cenę wmówić ci, że jest niewinny. Tego typu sformułowanie ma sprawić, abyś zmieniła swoją postawę i krytycznie na siebie spojrzała. To jawna oznaka manipulacji.

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.