Zamknij

Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku

05.05.2022 14:38

Posiadanie zwierzęcia domowego pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie psychiczne. Okazuje się, że bywa też zbawienne dla naszych relacji miłosnych.

Zwierzątko domowe w związku. Pies lub kot mogą zadbać o relacje par
fot. Shutterstock

Posiadanie psa lub kota ma wiele plusów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że może mieć zbawienny wpływ nawet na nasze życie miłosne. Okazuje się, że pary, które posiadają zwierzątko domowe, szybciej rozwiązują konflikty i rzadziej się rozstają. W dodatku wiele z nich traktuje swojego pupila jak małe dziecko, o czym świadczy uwzględnienie go w tzw. postnup, czyli umowie przedmałżeńskiej. Zobacz, o co dokładnie chodzi. 

Zobacz także: Nie wykonywał domowych obowiązków. Żona postanowiła dać mu nauczkę

Zwierzątko domowe w związku. Pies lub kot mogą zadbać o relacje par

Gdy myślimy o psach czy kotach, trudno wyobrazić sobie coś negatywnego. Nic więc dziwnego, że pupile potrafią wpłynąć pozytywnie także na nasze relacje. 

Często zdarza się, że zwierzęta domowe są dla ludzi niemal tak ważne jak dzieci. I właśnie w tych kategoriach pary traktują swoich pupili, co sprawia, że dzięki nim wzmacniają też łączące ich więzi. 

Posiadanie psa, kota lub nawet świnki morskiej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Dlatego też pary, które wspólnie zajmują się zwierzakami, szybciej rozwiązują swoje konflikty, muszą nauczyć się chodzenia na kompromisy i sprawiedliwego podziału obowiązków. 

Niektórzy są tak odpowiedzialni, że spisują nawet tzw. postnup. Zobacz, o co chodzi. 

Zobacz także: Zarabiasz więcej niż twój partner? To wpływa na wasze doznania w łóżku

Umowy przedmałżeńskie dotyczące zwierząt domowych

Portal dailymail.co.uk donosi, że zwierzę domowe coraz częściej jest elementem umowy przedmałżeńskiej. Jest to dokument, który pary podpisują przed ślubem, żeby uwzględnić wszystkie zasady codziennego funkcjonowania. Niektórzy wpisują tam zarządzanie majątkiem, jeszcze inni zapisy dotyczące dzieci. Są też tacy, którzy postanawiają w ten sposób zadecydować o losie swojego pupila. 

Trzeba jednak pamiętać, że zwierzę to nie zabawka i podobnie jak dziecko nie naprawi waszych relacji. Jeżeli zatem czujecie, że czas się rozstać, nie ratujcie swojego związku adopcją psa lub kota.

Zobacz także: Dieta twoja i partnera powinna wyglądać inaczej. Te błędy popełniacie najczęściej

loader
Jessica Biel w kraciastej marynarce i z czerwonymi ustami oraz Justin Timberlake w garniturze
15 Zobacz galerię
fot. Rodin Eckenroth/Getty AFP/East News

Źródło: dailymail.co.uk