Zamknij

Związek na odległość jest trudny, ale niesie za sobą korzyści. Będziecie zaskoczeni

15.02.2021 14:10

Mówi się, że związki na odległość bywają trudne. Okazuje się jednak, że mogą nieść za sobą naprawdę sporo korzyści. Sami zobaczcie, jakich.

Młoda kobieta siedzi na kanapie z kotem i rozmawia przez telefon ze swoim partnerem
fot. Shutterstock

Mówi się, że związki na odległość nie działają. Większość par nie zdecydowałaby się na taką relację. I choć na pewno trudno wówczas pielęgnować uczucia i dbać o siebie nawzajem, okazuje się, że tego typu związki mogą mieć też wiele korzyści. Nawet badania wykazały, że ludzie, których partnerzy mieszkają w innej miejscowości, lepiej radzą sobie chociażby z komunikacją. To jednak niejedyny plus. Zobaczcie sami, jakie korzyści może przynieść związek na odległość. 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Związek na odległość może być udany. Zobacz, jakie daje korzyści

Niektórzy z was zapewne się z tym nie zgodzą, ale relacje utrzymywane na dystans w wielu przypadkach mogą mieć przewagę nad tymi tradycyjnymi.

Portal allwomenstalk.com przedstawił 7 korzyści, jakie wynikają ze związku na odległość. Sami zobaczcie.

1. Lepsza komunikacja

Choć wydawać się może, że w związku na odległość komunikacja jest utrudniona, w rzeczywistości bywa o wiele bardziej wartościowa niż w tradycyjnej relacji. Przede wszystkim dlatego, że rzadsze rozmowy wymagają większego zaangażowania. Wasze dialogi są głębsze i nie brakuje wam tematów do dyskusji. 

2. Doceniacie się wzajemnie

Mając kogoś na co dzień, przestajemy dostrzegać jego zalety. Stają się one dla nas tak powszechne, że nie doceniamy ukochanej osoby. Gdy jesteśmy daleko od partnera, zaczynamy bardziej dostrzegać jego cechy charakteru, ale też ambicje i zaangażowanie, jakie wkłada w naszą relację. 

3. Odczuwacie tęsknotę

Dobrze jest od czasu do czasu stęsknić się za sobą. Pary na odległość mogą częściej odczuwać brak partnera u swojego boku. Dzięki temu każda z osób, które pozostają w takim związku, jest samodzielna, a jednocześnie bardziej docenia pomoc ukochanego. No i najważniejsze - zawsze mamy na co (lub na kogo) czekać. 

Zobacz także: Wspólny trening może wzmocnić związek. Zobaczcie, jaki ma wpływ na waszą relację

4. Nie zapominacie o romansowaniu

Utrzymywanie relacji na odległość wymaga od nas większej kreatywności niż tradycyjny związek. Wszystko dlatego, że musimy o wiele bardziej zadbać o atmosferę i romantyzm. To, że nie możecie być blisko, wymaga od was wejścia na wyższy poziom flirtu. 

5. Uczycie się osiągać kompromisy

W związku na odległość po prostu nie ma możliwości, żeby pozwolić sobie na ciche dni. Gdy takie nadejdą, mogą być jednoznaczne z rozstaniem. Dlatego partnerzy wówczas starają się wszelkie nieporozumienia wyjaśniać na bieżąco. A dzięki temu potrafią łatwiej osiągnąć kompromis. 

6. Podsycanie pożądania i brak rutyny

Związek na odległość dla każdego partnera jest prawdziwym testem wytrzymałości. Możemy przekonać się, czy jesteśmy w stanie mieszkać daleko od ukochanej osoby i jej nie zdradzić. Tego typu ludzie też chętniej eksperymentują w łóżku, bowiem zależy im na niezapomnianych przeżyciach, które będą mogli wspominać przez kolejne dni lub tygodnie. 

7. Bardziej doceniacie wspólne chwile 

Towarzystwo drugiej osoby, nawet jeżeli ją kochamy, szybko może nam się znudzić. W przypadku związku na odległość dochodzi tęsknota, która sprawia, że bardziej doceniamy bliskość ukochanego. Każde spotkanie "na żywo" staje się dla nas wyjątkowym przeżyciem, niczym święta. To może tylko spotęgować nasze uczucia. 

Zobacz także: Jeżeli robisz te rzeczy na randce, zdobędziesz każdego faceta. To klucz do sukcesu

loader

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.