Zamknij

Randkujesz przez internet? Zumping to najgorsza rzecz, która może ci się przytrafić!

17.04.2020 13:14

Randki przez internet są coraz popularniejszym zjawiskiem, zwłaszcza w czasach koronawirusa. Na ich amatorów czyha jednak niebezpieczne zjawisko - zumping.

Mężczyzna siedzi przy komputerze
fot. Shutterstock

Randkowanie przez internet stało się modne jeszcze przed koronawirusem, dziś jest jednak jedynym wyjściem dla singli. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na taki sposób poznawania innych osób i flirtowanie z nimi. Okazuje się jednak, że jest to bardzo ryzykowne. Tym samym jesteśmy zagrożeni nowym, niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest zumping. Na czym ono polega i dlaczego jest takie straszne?

Zobacz także: Slow dating to nowy sposób randkowania w dobie pandemii koronawirusa. Na czym polega?

Zumping: nowe, niebezpieczne zjawisko w sieci. Dotyczy randek online

Znajomości z Tindera lub innych aplikacji online często przenoszą się na inne strony lub aplikacje, które umożliwiają kontakt video. Najpopularniejszą z nich jest Zoom.

I właśnie od nazwy aplikacji Zoom wzięło się zjawisko zumping. Co oznacza?

Zumping to połączenie słów "Zoom" oraz "dumping", które oznacza zerwanie. Coraz więcej osób, które ze sobą flirtują lub nawet są w związkach, decyduje się na zerwanie z drugą osobą przy pomocy Zooma lub innej aplikacji umożliwiającej konwersację w formie wideo. I właśnie to nazywamy zumpingiem.

Przyczyn tego zjawiska może być wiele. Obecnie głównym jest brak możliwości spotkania z drugą osobą twarzą w twarz. To zjawisko było jednak widoczne także przed koronawirusem. Niektórym po prostu brakuje odwagi do zerwania na żywo, a zrobienie tego przez połączenie live wydaje się niektórym bardziej odważne, niż zrobienie tego przez wiadomość w aplikacji lub SMS-a. 

To bardzo niebezpieczne zjawisko, zwłaszcza dla osób, które angażują się w znajomość przez internet.

Zobacz także: Kim jest incel? Coraz więcej mężczyzn cierpi z tego powodu!

Te serialowe związki tak przypadły nam do gustu, że chcielibyśmy, aby były prawdziwe! Zobaczcie, które szczególnie mamy na myśli.