Zamknij

Twój partner zachowuje się w ten sposób? To znaczy, że potrzebuje więcej wolności

28.01.2021 14:36
Kobieta karmi swojego partnera tortem
fot. Shutterstock

Czasami przesadzamy w naszych staraniach o partnera. To może sprawić, że on zaczyna czuć się nieswojo w tym związku.

Gdy kogoś kochamy, niekiedy jesteśmy w stanie dosłownie zagłaskać tę osobę. Staranie się o jej względy jest rzeczą naturalną. Niektórzy jednak mają skłonności do przesady. Oczywiście w każdym dobrym związku partnerzy powinni się sobą interesować. Warto jednak mieć także inne zajęcia, poza spędzaniem czasu z ukochaną osobą. Jeżeli nie pozostawicie sobie wystarczającej przestrzeni w tej relacji, w pewnym momencie któreś z was zacznie odczuwać utratę wolności. A to nie wpłynie korzystnie na wasz związek. Po czym poznać, że zaczynamy zamęczać drugą połówkę swoim zachowaniem?

Zobacz także: "Romantyczne kompetencje" składają się z trzech elementów. Jak wpływają na związki?

Znaki, że przytłaczasz partnera. On potrzebuje więcej wolności

Zbyt duże zainteresowanie drugą osobą nigdy nie jest dobre. Nawet jeżeli wydaje nam się, że chcemy jak najlepiej dla naszej relacji. 

Warto zdać sobie sprawę z zachowania naszego partnera, które może wskazywać na to, że czuje się przytłoczony. Przez to nie ma wystarczającej wolności, a co za tym idzie - w pewnym momencie może zacząć od nas uciekać. 

Portal Bustle.com wymienił znaki, które mogą to sygnalizować. My wybrałyśmy z tej listy 8 najważniejszych symptomów. Tego na dłuższą metę nikt nie zniesie. 

1. Wszystko zaczyna go denerwować

Jeżeli twój partner w kółko jest poddenerwowany i regularnie reaguje agresją na każde twoje słowo, musisz wiedzieć, że coś się dzieje. Oczywiście mogą to być problemy w pracy lub z rodziną, jednak warto o tym szczerze porozmawiać. Jeżeli nic złego nie dzieje się w jego życiu, a nadal każde twoje słowo go drażni, wówczas możesz być pewna, że problem tkwi właśnie w waszej relacji. 

2. Boi się wyrazić swoją opinię

W kółko musisz ciągnąć go za język, bo sam z siebie nigdy ci nie powie, że coś jest nie tak? Prawdopodobnie jest tak skryty, ponieważ boi się twojej reakcji. Być może wkładasz w wasz związek za dużo energii lub nieustannie go krytykujesz. Obie opcje nie są dobre dla tej relacji. 

3. Zawsze daje ci decydować

Z obawą przed reakcją łączy się też oddawanie tobie każdej decyzji. Być może pozostawi ci wybór co do wyjazdu na wakacje lub zacznie podporządkowywać się w każdej innej kwestii dotyczącej wspólnego życia - począwszy od tego, co ugotować na obiad, skończywszy na spędzaniu świąt z twoją rodziną. Zbuntuj się i każ mu zdecydować od czasu do czasu, niech poczuje się potrzebny i przede wszystkim - otworzy się przed tobą. 

Zobacz także: 4 kobiece nawyki, które brzydzą mężczyzn. Sprawdź, czy ty też je masz!

4. Odsuwa się od ciebie i unika fizycznego zbliżenia

Jeżeli partner nie chce się do ciebie przytulać, a tym bardziej cię całować, to oznacza, że czuje się niepewnie w waszej relacji. Nie wspominając już o unikaniu momentów, gdy możecie być sam na sam. Lepiej szczerze o tym porozmawiajcie albo nie skończy się to dobrze dla waszego związku. 

5. Zaciekle broni swoich zainteresowań

Osoby przytłoczone chcą za wszelką cenę pokazywać swoją indywidualność. Dlatego na polu, na którym nie możesz mieć do nich pretensji, będą forsować swoje zdanie. Jeżeli bowiem zaczniesz mu wyrzucać, że chce się spotkać z kolegami lub pograć na komputerze, będzie miał idealny powód do rozstania z tobą. 

6. Odpowiada zdawkowo

Szczera rozmowa jest podstawą każdego udanego związku. Jeżeli twój partner nie podejmuje żadnego tematu, który ty rozpoczynasz, tylko odpowiada ci na pytania, w dodatku krótkimi zdaniami, to znaczy, że coś jest nie tak z waszą relacją 

7. Zachowuje się absurdalnie

Nieustanne poczucie przytłoczenia w związku może skutkować rozchwianiem emocjonalnym twojego ukochanego. Jeżeli nagle zaczyna mieć nietypowe dla siebie pomysły lub zauważasz u niego wahania nastrojów, lepiej dokładnie mu się przyjrzyj. Gdy zacznie się to utrzymywać, zaproponuj mu wspólną wizytę u psychologa. 

8. Ma przed tobą tajemnice

Na koniec oczywiście najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się w związku - tajemnice. Jeżeli przyłapiesz ukochanego na kłamstwie, lepiej szybko wyjaśnij z nim tę kwestię. W innym wypadku może na ciebie spaść lawina sekretów, a co za tym idzie - rozstanie. 

Zobacz także: Jak poradzić sobie po toksycznym związku? Dzięki temu wrócisz do normalności

Związki gwiazd bywają burzliwe. Oto 15 par, o których kiedyś rozpisywały się media, a dziś po ich relacjach zostały tylko wspomnienia.