Zamknij

Wydaje ci się, że chcesz dobrze? To najgorsze rzeczy, które możesz zrobić w związku

18.11.2020 10:51
Para w domu siedzi na kanapie i ogląda telewizor
fot. Shutterstock

Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną - te rzeczy zdarzają się każdemu z nas. Niby chcemy dobrze, ale przynoszą one odwrotne skutki.

Bycie w związku wymaga od nas nieustannej pracy nad nim. Nie jest łatwo stworzyć udaną relację, zwłaszcza że naturalne jest popełnianie głupich błędów, jesteśmy przecież tylko ludźmi. Wydawać się może, że robimy coś dobrego, ale nie od dziś wiadomo, że "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Okazuje się, że coś, co wydaje nam się przydatne w relacji, w rzeczywistości może być toksyczne dla tego związku i niekorzystnie wpływać na naszego partnera. Zobaczcie sami, jakie złe rzeczy często robimy, choć chcemy dobrze.

Zobacz także: Robisz te rzeczy w związku? Współczujemy twojemu partnerowi

Złe rzeczy, które robimy w związku, choć chcemy dobrze

Zdarza ci się być pomocnym "za bardzo"? W imię miłości wyręczasz swojego partnera? A może zbyt często się nad nim użalasz? Wszystkie te rzeczy, choć wynikają ze szczerych uczuć, w rzeczywistości mogą być toksyczne dla relacji. 

Portal Yourtango.com przedstawił całą listę rzeczy, które nie wpływają pozytywnie na naszą relację, choć w rzeczywistości nie są niczym złym. To bowiem gesty, które wynikają przede wszystkim z troski oraz chęci niesienia pomocy.

Co ciekawe, choć najczęściej to kobiety są skłonne do takich rzeczy, również niektórzy mężczyźni bywają na tyle opiekuńczy, że zaczynają wyręczać swoją partnerkę we wszystkim. Okazuje się, że to przynosi tylko negatywne skutki dla ich relacji.

Z tej listy wybraliśmy 10 rzeczy, które prowadzą do upadku związku, choć wydawać się może, że nie są szkodliwe. Ty też to robisz dla swojego partnera? 

  1. Budzisz go każdego ranka.
  2. Pakujesz jego walizkę przed podróżą. 
  3. Przypominasz mu o wszystkim.
  4. Wypełniasz za niego dokumenty i załatwiasz wszystkie sprawy (np. umawiasz go na wizytę u lekarza).
  5. Wybierasz mu ubrania i stylizacje.
  6. Odkładasz jego rzeczy na miejsce.
  7. Używasz wobec niego umoralniającego tonu. 
  8. Czeszesz go.
  9. Karmisz go - kroisz mu mięso, zmuszasz do zjedzenia warzyw itp. 
  10. Zaspokajasz każdą jego zachciankę. 

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!