Zamknij

Zdradzie można zapobiec. Wystarczy mieć na uwadze ten jeden czynnik

Barbara Kaczmarczyk
05.04.2017 12:28
"Porady na zdrady"
fot. materiały promocyjne

Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy chcą czuć się potrzebni i ważni.

Ludzie, którzy dużo zarabiają, chętniej i częściej zdradzają. 

DailyMail.co.uk cytuje ekspertkę od związków - Indię Kang. Psycholog radzi, aby zamiast doszukiwać się dowodów na zdradę tam, gdzie prawdopodobnie ich nie ma, przyjrzeć się zarobkom partnera.

Jeśli mężczyzna lub kobieta zarabiają więcej od współmałżonka, szanse na to, że dopuszczą się zdrady również są większe. Szczególnie niebezpieczna dla związku jest sytuacja, w której osoba bardziej zasobna ma poczucie, że nie jest dostatecznie szanowana. 

Co zatem robić, aby partner, który ma dużo pieniędzy, nie myślał o skoku w bok? India Kang przekonuje, że wystarczy okazywać mu wdzięczność i uznanie. 

Jeśli jednak jeden z partnerów zarabia dużo, a drugi go nie docenia, lub uważa, że nie powinien się o niego starać, ten bardziej bogaty zacznie rozglądać się za osobą, która będzie mu wdzięczna. To w szczególności dotyczy mężczyzn, dla których szacunek jest jak tlen, pożądają go. Jeśli kobieta szanuje swojego partnera, ten ją hołubi – wyjaśnia psycholog w rozmowie z DailyMail.com

Ekspertka zdaje sobie sprawę z tego, że jej teoria może brzmieć seksistowsko, jednak opiera ją na swoim doświadczeniu zawodowym. Co więcej, oskarża mężczyzn o działanie według mechanizmu - jeśli ona nie chce spełniać roli wdzięcznej kochanki, znajdę taką, która się na to zgodzi.