Zamknij

Dlaczego kobiety zdradzają partnerów? Najczęściej dzieje się to z tych powodów

Katarzyna Leszczyńska
24.11.2017 12:38
Dlaczego kobiety zdradzają?
fot. pexels.com

Te powody są najczęstsze. 

Zazwyczaj, gdy mówi się o zdradach, ludzie myślą o mężczyznach. Badania wykazały, że skok w bok w większości to domena panów, ale różnica pomiędzy płciami pod tym względem jest niewielka. Mało kto jednak przyznaje się do tego, że zdradził partnera. Jedno jest pewne, coś ich ku temu skłania. Zwłaszcza kobiety, które raczej uważane są za bardziej wierną i oddaną rodzinie płeć. Skąd zatem u nich pomysł na zdradę partnera? Portal Cosmopolitan.pl przytoczył najczęstsze powody.

Okres przejściowy w życiu

Kobiety z reguły przykładają większą wagę do momentów przełomowych w życiu. Może to być koniec studiów, pójście dziecka do szkoły, utrata bliskiej osoby. Wówczas w ich życiu nadchodzi moment analizowania pewnych kwestii. Wtedy też mogą dojść do wniosku, że związek, w którym są, nie do końca odpowiada im potrzebom. Jednocześnie chcą przewartościować dotychczasowe życie, a co za tym idzie – są skłonne do zdrady dotychczasowego partnera.

Są niedoceniane

Związek jest po to, żeby widzieć w partnerze jak najlepsze rzeczy i być dumnym z jego osiągnięć. Kobiety oczekują tego bardziej niż mężczyźni, choć powinno być to dawane z obu stron. W takich sytuacjach to, czego nie mogą dostać w związku, próbują znaleźć gdzie indziej, np. w ramionach zupełnie innego człowieka. Wówczas dochodzi do zdrady.

Kobiety zdradzają, gdy nie są docenione w związku

Poczucie, że związek się wypala

Kobiety bardziej niż mężczyźni odczuwają pewne rzeczy podświadomie. Dlatego łatwiej im jest ocenić moment, gdy związek zmierza ku kresowi. Wówczas też zdrada jest czymś, co działa na zasadzie koła ratunkowego. Nikt nie lubi cierpieć, a nowy partner może złagodzić rany zadane przez poprzedniego.

Są nieszczęśliwe

Radość każdego dnia oznacza, że nasz związek jest udany. Jeżeli nieustannie natomiast pojawiają się problemy, przestajemy się śmiać, co automatycznie oznacza, że przestajemy kochać osobę, która nam ich przysparza. Nie chodzi o to, żeby codziennie epatować szczęściem. Trzeba jednak doceniać drobne szczegóły, które sprawią radość. Gdy kobieta przestaje je widzieć – jest skłonna do zdrady.

Problemy w sypialni

Nadszedł najbardziej oczywisty powód zdrad, zarówno ze strony mężczyzn jak i kobiet. W momencie, gdy kobieta nie widzi pożądania ze strony mężczyzny, zaczyna odczuwać pustkę. Wówczas zdaje sprawę, że coś ją omija i jednocześnie próbuje po to sięgnąć.

Oczywiście zdrada nie jest czymś dobrym i nie chodzi o to, żeby tłumaczyć w tej kwestii kobiety. Warto jednak zdać sobie sprawę, że również ona, podobnie jak inne rzeczy w związku, nie bierze się bez przyczyny. Niezależnie od tego, czy zdradza kobieta czy mężczyzna.

Kobiety zdradzają, gdy czują, że związek się wypala