Zamknij

Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

12.11.2020 14:24

Zdrada niejedno ma imię. Okazuje się, że może mieć miejsce także bez seksu. I taka zdrada boli najbardziej.

Para, w której jedna osoba zdradza drugą
fot. Shutterstock

Zdrada potrafi zniszczyć każdy związek. Wielu z nas deklaruje, że to jedna z tych rzeczy, której nie potrafimy wybaczyć partnerowi. Okazuje się jednak, że ten może nas oszukać, nie tylko lądując w czyimś łóżku. Seks to jedno, ale zdrada emocjonalna potrafi boleć jeszcze bardziej. Okazuje się, że istnieje 10 różnych sposobów, jak zdradzić partnera. Takie formy oszukiwania są powszechniejsze niż zdrada seksualna, a potrafią być jeszcze gorsze i obciążające dla naszej psychiki. 

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zdradzają? To może cię zaskoczyć!

Zdrada bez seksu: 10 rzeczy, które są zdradą emocjonalną

Zdrada większości z nas automatycznie kojarzy się z seksem. W rzeczywistości może przybierać różne formy, w tym także te emocjonalne, które bolą najbardziej. 

Portal Yourtango.com wskazuje 10 oznak, że partner zdradza nas emocjonalnie. To właśnie tego typu zachowania są najgorszym rodzajem oszustwa. 

1. Obgaduje cię za plecami

Zdarzało ci się usłyszeć od wspólnych znajomych o szczegółach waszego związku, które nie powinny ujrzeć światła dziennego? A może dowiedziałaś się, że partner za twoimi plecami opowiada o twoich słabych stronach? Jeżeli naprawdę cię kocha, nigdy czegoś takiego nie zrobi. Obgadywanie za plecami jest najgorszą formą zdrady - zarówno w przyjaźni, jak i w miłości.

2. Łatwo przepuszcza wspólne pieniądze

Macie wspólny budżet, ale jego większą część wykorzystuje twój partner? Jeżeli nie zważa na twoje zdanie i decyduje się na kupowanie wyłącznie "własnych zabawek", to oznacza, że lekceważy twoje zdanie i wasze wspólne potrzeby. A to już przybiera formę zdrady emocjonalnej.

3. Podejmuje decyzje samodzielnie

Prawdziwy związek polega na partnerstwie. A to oznacza, że wszystkie najważniejsze decyzje powinniście podejmować wspólnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup nowego telewizora, czy może wybór szkoły dla dzieci. Twój partner powinien liczyć się z twoim zdaniem, nie wspominając już o tym, że nie wolno mu zostawiać każdej decyzji na twoich barkach. 

4. Stawia innych ponad tobą

Kumple od zawsze są dla niego najważniejsi, a jak nie chcesz iść do jego mamy na obiad, to on pójdzie sam? To tylko dwie z wielu życiowych sytuacji, które mogą wam się przytrafić w związku, a pokazują, że tak naprawdę partner stawia innych ponad tobą. 

5. Znika bez słowa

Nie chodzi o to, żeby tłumaczyć się z każdego wyjścia z domu. Jeżeli jednak któreś z was znika na dłużej, sprawiedliwie byłoby poinformować o tym fakcie partnera. Inaczej ten będzie zamartwiał się np. tym, że długo nie wracacie do domu wieczorem. 

6. Robi ci wyrzuty w towarzystwie

To oznaka każdego związku, w którym coś jest nie tak. Gdy jesteście w towarzystwie i zaczynacie robić sobie wyrzuty lub się kłócić, to jest męczące zarówno dla was, jak i waszych znajomych. A już najgorsze są najbardziej intymne wyrzuty, które powinny pozostać między wami. 

7. Ukrywa, z kim się spotyka

Jeżeli on nie chce ci powiedzieć, z kim się spotyka, wiadomo, że ma coś do ukrycia. I nie chodzi od razu o to, że zdradza cię fizycznie. Masz jednak powody ku temu, żeby być wobec niego podejrzliwą, co nie wpływa korzystnie na twoją psychikę. 

8. Łamie obietnice

Standardowa forma zdrady emocjonalnej. Jeżeli partner nieustannie zapomina o tym, że coś ci przysiągł lub, co gorsza, łamie obietnice z premedytacją, to oznacza, że przestało mu na tobie zależeć. I tak naprawdę to wyłącznie ty jeszcze tkwisz w tej toksycznej relacji, on już dawno jest myślami gdzieś indziej. 

9. Jest ryzykantem

Ten punkt łączy się z wydawaniem pieniędzy na prawo i lewo. Oczywiście, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Nie może być jednak tak, że on ryzykuje dobro waszego związku lub waszej rodziny, bo taki ma kaprys.

10. Ma nałogi

Uzależnienia to coś bardzo ludzkiego. Wielu z nas popada w nałogi, lepsze lub gorsze, o ile w ogóle można w tym wypadku pokusić się o taki podział. Niezależnie od tego, czy jest uzależniony od papierosów i pali przy tobie, choć sobie tego nie życzysz, pije i się awanturuje, czy może regularnie zagląda do kasyna - powinien uszanować twoje zdanie i zadbać nie tylko o siebie, ale też o waszą relację. 

Zobacz także: Bodystocking to nowy trend, który podkręci atmosferę w sypialni. Odważysz się na niego? 

loader

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.