Zamknij

Zbadano, w jakim wieku kobiety najczęściej zdradzają mężów. Powód?

15.05.2017 16:20

Amerykański portal randkowy zbadał, jaki wiek predysponuje kobiety do zdradzania mężów. Wskazał też najmniej wierną nację.  

W jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej?
fot. East News

Badania dotyczące predyspozycji do zdradzania partnera przeprowadził amerykański portal randkowy VictoriaMilan. Okazało się, że średni wiek, w którym kobiety szukają wrażeń poza małżeństwem to 36 lat i 6 miesięcy. Czyli niecałe 8 lat po statystycznym ślubie (przeciętny wiek zawierania małżeństwa to 29 lat).

Portal dociekał również, czy tendencje do niewierności różnią się w zależności od kraju, z którego pochodzi małżonka. Najszybciej za nową miłością, według badania, rozglądają się Irlandki - już po 3 latach i 6 miesiącach od wzięcia ślubu. "Najlepiej" w badaniu wypadają Amerykanki, które wierne mężom pozostają przez 8 lat i 5 miesięcy po zawarciu małżeństwa. Jak te wyniki interpretuje założyciel portalu?

Być może mężowie nie dają swoim żonom tyle uwagi i szacunku, na ile zasługują. Być może nadal kochają swoich mężów, ale iskra dawno wyparowała z ich związku. Jakikolwiek nie byłby powód, kobiety zdradzają, by na powrót nadać pikanterii swojemu życiu, na nowo odnaleźć sensualność i popęd seksualny, za którym tęsknią - twierdzi zleceniodawca badania.

Cytowane wyżej badanie nie obejmuje preferencji Polaków, ale te w 2016 zbadał GUS. Do zdrady przyznało się 39% ankietowanych - częściej na skok w bok pozwali sobie mężczyżni, ale to związki pozamałżeńskie kobiet trwały dłużej. Najczęściej zdrad dopuszczali się badani w wieku 41-50. Jako przyczynę niewierności badani podawali konflikty małżeńskie i brak satysfakcji z pożycia seksualnego.