Zamknij

Ten kraj przez pandemię wprowadził zakaz współżycia. Na szczęście są "bańki wsparcia"

03.11.2020 12:19

Koronawirus wymusił na nas zachowanie dystansu społecznego. Wielka Brytania postanowiła pójść dalej i zakazać... seksu! Wprowadza jednak "bańki wsparcia".

Para w bieliźnie w łóżku pod kołdrą
fot. Shutterstock

Koronawirus nie odpuszcza. Całą Europę zalała druga fala pandemii, a władze poszczególnych krajów decydują się na wprowadzenie naprawdę radykalnych kroków, żeby ochronić swoich obywateli. I jeżeli całkowity lockdown wydaje wam się odważną decyzją, ta informacja będzie dla was jeszcze większym zaskoczeniem. Okazuje się, że Wielka Brytania postanowiła wprowadzić tzw. sex ban, czyli zakaz współżycia. Jednak nie dla wszystkich! Są pewne wyjątki dla ludzi, którzy znajdą się w tzw. "bańce wsparcia". Zobaczcie, o co dokładnie chodzi.

Zobacz także: Fazy Księżyca mają wpływ na twoje życie miłosne i... seksualne! Będziesz zaskoczony, co może się zdarzyć

Zakaz współżycia przez koronawirusa? Ten kraj oferuje "bańki wsparcia"

Współżycie niestety wyklucza się z dystansowaniem społecznym, o które aktualnie apelują przedstawiciele krajów na całym świecie. Właśnie dlatego władze Wielkiej Brytanii postanowiły wprowadzić tzw. sex ban. Okazuje się jednak, że na szczęście nie dotyczy on każdego obywatela. 

Zakaz współżycia nie jest oczywiście nałożony na pary, które ze sobą mieszkają. Chodzi przede wszystkim o tzw. "przypadkowy seks", w to wlicza się jednak także współżycie między partnerami, którzy nie mieszkają ze sobą na stałe. Jest jednak jedno wyjście z tej kłopotliwej sytuacji.

Okazuje się bowiem, że Wielka Brytania utworzyła tzw. "bańki wsparcia". Chodzi w nich o wsparcie pomiędzy jednoosobowym gospodarstwem domowym a innym o dowolnej wielkości. Kto konkretnie może stworzyć taką bańkę? Jak podaje portal Papilot.pl:

  • osoby mieszkające samotnie lub mieszkające z dziećmi poniżej 18. roku życia, 
  • osoby dzielące się opieką lub wychowaniem dziecka z drugim rodzicem, 
  • osoby mieszkające z drugą osobą dorosłą, nad którą sprawują opiekę, 
  • osoba mieszkająca sama i mająca opiekuna lub opiekunów, którzy sprawują nad nią opiekę, w tym opiekuna mieszkającego na stałe.

Okazuje się zatem, że także single mogą ochronić się przed tym przepisem. Myślicie, że w naszym kraju sprawdziłoby się coś takiego?

Zobacz także: Jesteś urodzoną flirciarą? Te 3 sygnały mogą o tym świadczyć! 

loader

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.