Zamknij

Żaden mężczyzna nie jest wystarczająco dobry? Jeśli dotyczą cię te rzeczy, jesteś zbyt wymagająca wobec partnera

Anna Respondek
15.01.2018 15:01
Wymagania kobiety
fot. Pexels

Ich związki najczęściej kończą się rozstaniem. 

Nikt nie jest dla ciebie wystarczająco dobry? Każdy mężczyzna, z którym się spotykasz, prędzej czy później sam odchodzi lub rozstajesz się z nim, ponieważ według ciebie miał niezliczoną ilość wad. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że masz zbyt wygórowane oczekiwania względem płci przeciwnej i jesteś zbyt wymagającą partnerką. Nikt nie mówi oczywiście o zadowoleniu się "pierwszym lepszym", jednak czy sama jesteś aż tak doskonała? Oto błędy, które najczęściej popełniają kobiety marzące o księciu z bajki. 

giphy-downsized (63)

Jaki powinien być

Zamiast patrzeć na to jaki jest twój ukochany, cały czas przyrównujesz go do listy odpowiednich cech i zastanawiasz się nad tym, jaki powinien być. No dobra, czas się obudzić, zdjąć koronę i zastanowić się nad tym, czy twoje wymagania nie są zbyt wygórowane. Mamy XXI wiek, po ulicach chodzi wielu ciekawych mężczyzn z całkiem przyzwoitymi manierami, żaden jednak na co dzień nie jeździ na białym koniu. 

Wciąż rozglądasz się za czymś lepszym

Niby jesteś zakochana, niby jest tym jedynym, ale cały czas zastanawiasz się nad tym, czy nie stać cię na kogoś lepszego. Czuć między wami chemię i wszyscy zachwycają się waszym związkiem, ty jednak wiesz lepiej i jak tylko nadarzy się okazja, "ukochany" pójdzie w odstawkę. 

ezgif.com-resize (2)

Często osądzasz

Sama sobie odbierasz szansę na szczęście. Zanim dobrze poznasz jakiegoś mężczyznę, już masz o nim odpowiednio wyrobione zdanie, bo akurat nie podobała ci się jego stylizacja, albo potrafił przyznać się do tego, że w jakiejś kwestii ma inne zdanie niż ty. Nie dajesz mu możliwości pokazać, jaki jest naprawdę. 

Sama nie wiesz, czego chcesz

Sama do końca nie wiesz czego poszukujesz, właśnie dlatego często kończysz znajomość, zanim dobrze się rozpocznie. Jeden mówi za mało, drugi zbytnio się popisuje, a trzeci nie jest wystarczająco cool. 

Porównujesz swoich byłych

Spotkałaś naprawdę fajnego mężczyznę, z którym nawet mogłabyś być, ale ciągle porównujesz go do byłego. Zastanów się nad tym, czy warto w ogóle tworzyć takie "rankingi". Czy ty sama w takim zestawieniu wypadłabyś korzystnie? Mieć wymagania to nic złego, jednak wszystko powinno mieć swoje granice. 

ezgif.com-resize (4)