Zamknij

9 zachowań kobiet, których mężczyźni nienawidzą. To drażni twojego faceta!

08.01.2020 10:42

Niektóre zachowania kobiet bardzo drażnią mężczyzn. Jeden z blogerów postanowił zebrać je i stworzył listę zachowań, które najbardziej irytują facetów. Lepiej na nie uważaj!

Zirytowany mężczyzna rozmawia przez telefon
fot. Shutterstock

Relacja damsko-męskie często bywają skomplikowane. Zwłaszcza, że każda z płci ma swoje przyzwyczajenia, które drażnią tę drugą. I tak, okazuje się, że kobiety mają specyficzne dla siebie zachowania, które drażnią ich ukochanych. Bloger "Mężczyzna szczery do bólu" z własnego doświadczenia wymienił 9 zachowań kobiet, których mężczyźni po prostu nienawidzą! Warto zdać sobie z nich sprawę, zanim nasza relacja całkiem się popsuje.

Zobacz także: 4 cechy kobiecego wyglądu, których faceci nie lubią najbardziej!

1. Namolność

Narzucanie się może męczyć nawet najbardziej wytrwałych ludzi. A faceci po prostu nie potrafią znieść kobiet, które są namolne w stosunku do nich. Nieustanne inwigilowanie, wypisywanie SMS'ów oraz na Messengerze, to stałe zachowanie niektórych pań. Zwłaszcza, jeżeli im zależy na mężczyźnie. Okazuje się jednak, że to może facetów bardziej odpychać.

Zobacz także

2. Naciskanie na związek

Namolność to jedno, ale są jeszcze takie kobiety, które naciskają na związek. W tej sytuacji o wiele lepiej zastosować zasadę, że to mężczyzna powinien wykonać pierwszy krok. Branie spraw w swoje ręce może jedynie odstraszyć naszego wybranka. Czy to w kwestii rozpoczęcia związku, czy później - naciskania na zaręczyny i ślub.

3. Przestawianie wszystkiego

Nikt nie lubi, gdy jego życie nagle obraca się do góry nogami. Zwłaszcza mężczyźni, którzy poukładali sobie świat dookoła, m.in. mieszkanie, a ty wchodzisz i robisz "swoje porządki". Gdy przeprowadzasz się do ukochanego, postaraj się uszanować jego przestrzeń i nie przekładaj każdej jego skarpetki z kąta w kąt. 

4. Demonstrowania "niezależności"

Faceci lubią się nami opiekować. I choć silna oraz ambitna kobieta może im imponować, od czasu do czasu lubią, gdy mogą poczuć się potrzebni. A niektóre kobiety w takich sytuacjach wręcz na siłę pokazują, jak bardzo są niezależne. Zastanów się - potrzebujesz faceta i silnej, męskiej ręki? Czy może jesteś samowystarczalna?

5. Przesadzania z dbaniem o wygląd w sieci

To punkt z cyklu Instagram vs. rzeczywistość. Mężczyźni doskonale znają nasze nieskazitelne zdjęcia z Instagrama i Facebooka, na których prezentujemy się w najlepszej okazałości. Często wręcz przesadzamy z tym wizerunkiem. Przecież oni najbardziej kochają nas w dresach na kanapie i bez makijażu!

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? To, co wskażesz jako pierwsze, zdradzi, jaki naprawdę jesteś w związku!

6. Zachowania "na małą dziewczynkę"

Zbytnie ukazywanie "niezależności" ich drażni, ale nie można popadać w skrajności. Zachowywanie się przez cały czas jak mała dziewczynka i nieustanna potrzeba, żeby on się tobą zaopiekował, nie jest fajna. Zwłaszcza, że na pewno nie chcesz, żeby on ci "tatusiował" i sprawiał, że sama zaczniesz odnosić wrażenie, że nic nie potrafisz zrobić sama.

7. Nadmiernego okazywania emocji

Oczywiście kobietami czasami targają emocje, jednak trzeba pamiętać o tym, że nieustanne marudzenie może zamęczyć naszego partnera. A już na pewno histeryzowanie przy każdej kłótni. Nawet, jeżeli potrafisz płakać na zawołanie, lepiej tego nie wykorzystuj. W pewnym momencie twoje łzy przestaną robić na nim wrażenie.

8. Nerwów i strzelania fochów

Nie da się wszystkiego wytłumaczyć hormonami. Czasami zachowujemy się jak zołzy bez powodu. A nie oszukujmy się, nikt takiego zachowania nie wytrzyma na dłuższą metę. Zwłaszcza ciągłego "strzelania fochów", niczym podlotka z gimnazjum. Czasami lepiej powstrzymać nerwy na wodzy i wyjaśnić sprawy na spokojnie, jak dorosły człowiek. 

9. Próbowania owinąć sobie mężczyzny wokół palca

Żaden facet nie lubi być pantoflem. Nie i koniec. A my też nie chciałybyśmy mieć faceta-pantofla. Zanim zatem przejmiesz nad nim władzę i zaczniesz mu rozkazywać, dziesięć razy przemyśl to nas spokojnie.

Zobacz także: Rozwiąż test i sprawdź, czy twój związek jest zdrowy, czy powinniście się rozstać

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia! 

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?