Zamknij

Wspólne podróże to klucz do udanego życia seksualnego

29.01.2019 12:28
podróżnicy
fot. Shutterstock

Naukowcy już wiedzą, jaki jest sekret udanego związku!

Naukowcy w końcu potwierdzili to, o czym wiedzieliśmy od dawna. Kluczem do udanego związku są... podróże. Partnerzy, którzy razem jeżdżą po świecie, są dla siebie bardziej czuli, lepiej się porozumiewają i, co za tym idzie, mają bardziej satysfakcjonujące życie seksualne!

Zobacz także

Wspólne podróżowanie scala związki

W ankiecie US Travel Association wzięło udział 1100 osób, które wskazały podróżowanie jako jeden z najważniejszych sposobów na podgrzanie atmosfery w związku. Dlaczego? Podczas wspólnych wojaży w końcu mamy czas na to, o czym zapominamy w gonitwie za codziennymi obowiązkami.

Przygoda i wspólne przeżywanie łączą! Pary wreszcie mają czas, żeby się zrelaksować, porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne, pójść na spacer, zjeść romantyczną kolację i przeżyć coś nowego. Z dala od rutyny, kłopotów i cieknącego kranu.

Pary, które podróżują razem, mają zdrowsze i szczęśliwsze relacje w porównaniu do osób, które tego nie robią - ocenił Roger Dow, przewodniczący US Travel Association na łamach BBC.com.

Jakie zalety wspólnego podróżowania wskazali ankietowani? Zdaniem 83 procent respondentów pozwala ono utrzymać związki w romantycznej, ekscytującej fazie i rozpala je nowo.

77 procent osób potwierdziło, że regularne wyjazdy z partnerem podgrzewają atmosferę w sypialni i przyczyniają się do udanego życia seksualnego. 28 procent par stwierdziło natomiast, że ich życie seksualne poprawiło się po wspólnej podróży.

63 procent badanych oceniło z kolei, że wspólny wyjazd, nawet na kilka dni, to najlepszy prezent, jaki mogą dostać od ukochanego czy ukochanej.

Wyniki badań potwierdziły, że nawet krótkie wyjazdy wpływają bardzo korzystnie na związek. Nie jesteśmy wtedy zestresowani, nie myślimy o pracy, dzieciach, a w hotelowym pokoju możemy poczuć się jak podczas pierwszej randki.

Zobacz także: Miłość mimo bariery językowej. Zwiedzili pół świata, używając Tłumacza Google

 

Połączyła ich wspólna pasja. Już po kilku randkach wiedzieli, że będą podróżować razem: