Zamknij

William i Harry z żonami w hołdzie królowej. Ekspert: "To prawdziwy postęp"

12.09.2022 10:18

William i Harry pierwszy raz od wielu miesięcy pojawili się razem publicznie, żeby oddać hołd królowej. Eksperci przewidują, czy między nimi nastąpił przełom.

William i Harry z żonami w hołdzie królowej. Eksperci analizują ich mowę ciała
fot. KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Odkąd książę Harry wziął ślub z Meghan Markle, nie cichną głosy na temat nieporozumień pomiędzy jego wybranką a żoną księcia Williama. Oliwy do ognia dolał moment, gdy Sussexowie postanowili opuścić brytyjski dwór i przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych. Następnie udzielili głośnego wywiadu w programie Oprah Winfrey, w którym nie szczędzili ostrych słów rodzinie królewskiej. Ich relacje z pozostałymi Windsorami stały się oziębłe. Czy teraz, po śmierci królowej Elżbiety, nastąpił przełom? Eksperci przekonują, że tak może być.

Zobacz także: Zmiany po śmierci królowej Elżbiety. Księżna Kate i książę William otrzymali nowe tytuły

William i Harry z żonami w hołdzie królowej 

William i Harry od wielu miesięcy nie mieli najlepszych relacji. Świadczyć o tym mógł chociażby dystans, jaki zachowywali podczas obchodów jubileuszu królowej Elżbiety. Teraz sprawy mają się nieco inaczej. 

Bracia pojawili się ostatnio publicznie, żeby złożyć hołd swojej zmarłej babci. Podczas spaceru pod murami zamku Windsor towarzyszyły im żony - księżna Kate i Meghan Markle. To pierwsze wyjście "fantastycznej czwórki" od 2020 roku. Ostatni raz pojawili się razem publicznie przed wybuchem pandemii koronawirusa i wyprowadzką Harry'ego z rodziną.

Nic więc dziwnego, że ostatnia sytuacja wzbudziła wiele emocji - zwłaszcza że była niespodziewana. William, Harry, Kate i Meghan przybyli do zamku jednym samochodem, a potem podziwiali kwiaty i zdjęcia, które ludzie złożyli pod murem w hołdzie królowej Elżbiecie. Witali się także z przybyłymi na miejsce fanami rodziny królewskiej i przyjmowali kondolencje. 

A co na temat ich wystąpienia sądzą eksperci od mowy ciała? 

Zobacz także: Księżna Diana nagrała taśmy dla Kate i Meghan. Dała im małżeńskie porady

Kate, William, Harry i Meghan na spacerze przy murach zamku w Windsorze oddają hołd królowej Elżbiecie
fot.

Pool Getty Images/Associated Press/East News

William, Harry, Kate i Meghan znów razem. Eksperci analizują ich mowę ciała

Zdaniem wielu ekspertów śmierć królowej Elżbiety może się okazać przełomowa dla relacji braci oraz ich żon. 

To prawdziwy postęp. (...) Niespodzianką jest widzieć ich razem oddających hołd jednemu z naszych największych monarchów. Uzdrowienie tych relacji przyniosłoby korzyść wszystkim - powiedział ekspert od rodziny królewskiej, Richard Fitzwilliams, w rozmowie z "The Sun Online".

Z kolei polscy eksperci od mowy ciała przyjrzeli się samemu zachowaniu pomiędzy parami. Ich zdaniem te relacje znacznie odbiegają jeszcze od poprawnych. Wynika to przede wszystkim z pozycji Williama, który z dnia na dzień oficjalnie stał się następcą tronu i widać, że dominował podczas tego spaceru. 

Ewidentnie widać dominującą pozycję księcia Williama. To on w większości sekwencji zachowań (...) pierwszy wykonywał konkretne zachowania i zmierzał w konkretnym kierunku. Książę Harry podporządkował się temu - powiedział ekspert od mowy ciała, Maurycy Seweryn, w rozmowie z portalem plotek.pl. 

Niezależnie od tego dystansu obie pary zaangażowały się w rozmowy z ludźmi. Widać było, że nawet Meghan czuła się swobodnie. Zdaniem ekspertów to doprowadziło też do rozluźnienia napiętej sytuacji.

Spotkanie z poddanymi ewidentnie rozluźniło nastroje między księżnymi. Wtedy po raz pierwszy uśmiechnęły się do siebie. Również panowie byli zadowoleni ze spotkania z Brytyjczykami - zdradził Seweryn w rozmowie z portalem plejada.pl. 

A waszym zdaniem śmierć królowej może poprawić relacje między braćmi? 

Zobacz także: Karol III królem Wielkiej Brytanii, a kim będzie jego żona? Decyzję podjęła królowa Elżbieta

Kate, William, Harry i Meghan na spacerze przy murach zamku w Windsorze oddają hołd królowej Elżbiecie
fot.

AP/Associated Press/East News

Kate, William, Meghan i Harry oddają hołd królowej Elżbiecie przyglądając się kwiatom złożonym przy zamku w Windsorze
fot.

AP/Associated Press/East News

William, Kate, Harry i Meghan żegnają się z ludźmi podczas spaceru przy zamku w Windsorze
fot.

CHRIS JACKSON/AFP/East News

loader
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: thesun.co.uk/plejada.pl/pudelek.pl