Zamknij

Kobiety w tym wieku czerpią największą przyjemność z seksu. Będziecie zaskoczeni

25.05.2021 11:44

Wydawać się może, że to młode kobiety czerpią największą satysfakcję z seksu. Najnowsze wyniki badań pokazują, że jest nieco inaczej.

Dojrzała kobieta czerpie największą satysfakcję z seksu
fot. Shutterstock

Każda z nas jest inna. To, czy odczuwamy przyjemność z łóżkowych igraszek, zależy przede wszystkim od umiejętności naszego partnera oraz tego, czy wie, co lubimy najbardziej. Okazuje się, że liczy się jeszcze jedna zmienna, mianowicie to, w jakim jesteśmy wieku. Niektóre kobiety osiągają o wiele większą satysfakcję z seksu, niż panie, które mają więcej lub mniej lat od nich. Co ciekawe, nie są to młode osoby. Te wyniki badań z pewnością was zaskoczą. 

Zobacz także: Kobiece usta mają wpływ na jej doznania w łóżku. Zaskakujące odkrycie naukowców

W tym wieku kobiety czerpią największą przyjemność z seksu

Portal Papilot.pl przytoczył wyniki badań ekspertów z aplikacji "Lover". Są one co najmniej zaskakujące. 

W badaniu wzięło udział 1,5 tys. kobiet, które są w stałych związkach. Każda z nich miała odpowiedzieć na pytania dotyczące jej satysfakcji z życia seksualnego. 

Okazało się, że najszczęśliwsze pod tym względem są panie w wieku 45-54 lat. 

Z danych wynika, że kobiety w wieku ponad 50 lat czerpią większą satysfakcję z seksu, ponieważ cieszą się regularnymi orgazmami. Są też pewne siebie i nie boją się prosić partnera o to, czego potrzebują, a także lepiej rozumieją swoje ciała oraz sposób, w jaki doświadczają przyjemności - powiedziała dr Britney Blair, współzałożycielka aplikacji "Lover". 

Najbardziej zaskakujące są jednak dalsze miejsca. Okazuje się, że dużą satysfakcję z seksu czerpią także kobiety w wieku 18-24 lat. Dopiero za nimi uplasowały się panie w przedziale wiekowym 25-34 lat, a na kolejnym miejscu 35-44 lat. 

Najmniejszą satysfakcję z życia seksualnego czerpią kobiety w wieku 55-64 lat. 

Zobacz także: Największe mity na temat seksu. Obalamy 7 powtarzanych najczęściej

Jak podnieść poziom libido?

Żeby stosunek seksualny był udany, warto zadbać o zbliżenie w odpowiednich warunkach tak, żeby zaspokoić wszystkie zmysły. Przygaszone światło, ładny zapach, miła w dotyku pościel, a do tego odpowiednia gra wstępna mogą sprawić, że kobieta będzie odczuwała wszystko o wiele bardziej.

Istotne jest także odpowiednie przygotowanie wcześniej. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta mogą znacznie podnieść poziom libido niezależnie od płci. 

Zobacz także: Jak powinna wyglądać gra wstępna? Dzięki tym wskazówkom wszystko odczujecie bardziej

loader

Nie jest łatwo mówić o swojej orientacji seksualnej. Te gwiazdy są jednak ogromnym wsparciem dla wszystkich młodych, którzy chcą dokonać coming outu.

Źródło: Papilot.pl