Zamknij

W tym kraju każdego singla czeka... cynamonowa kąpiel. Wystarczy skończyć 25 lat

14.09.2021 14:53
W tym kraju każdego singla obsypują cynamonem. Wystarczy skończyć 25 lat
fot. Shutterstock

Zastanawiacie się, do jakiego wieku wypada być singlem? W Danii mają to jasno określone. Okazuje się, że wystarczy skończyć 25 lat.

Każdy kraj ma jakieś swoje specyficzne zwyczaje. Wiele z nich dotyczy urodzin. W naszym kraju np. bardzo popularne jest tzw. pasowanie w 18. urodziny. Obywatele Danii natomiast mają zupełnie inny zwyczaj, który może być jeszcze mniej przyjemny. Okazuje się, że wszystkich singli, którzy skończą 25 lat, w tym kraju obsypuje się cynamonem. Dlaczego akurat ta przyprawa idzie w ruch? Poznajcie sami historię tej zabawy i przekonajcie się, czy na pewno warto być singlem w kraju Andersena.  

Zobacz także: Nietypowe tradycje ślubne z całego świata. Spacer po "dywanie z gości" to dopiero początek

W tym kraju każdego singla obsypują cynamonem. Wystarczy skończyć 25 lat

Wielu ludzi uwielbia cynamon. Ta przyprawa może podkreślić smak deserów, ale bywa też nieprzyjemna. Zwłaszcza wtedy, gdy zostajemy nią obsypani. 

Takie sytuacje przytrafiają się duńskim singlom, którzy kończą 25 lat. W dniu urodzin są oni obsypywani przez swoich bliskich właśnie cynamonem. 

Turyści często dziwią się, gdy widzą na duńskich ulicach porozsypywaną przyprawę. Okazuje się, że ktoś świętował tam swoje urodziny. Historia tego zwyczaju sięga dawnych czasów, gdy sprzedawcy przypraw jeździli po całym kraju i nie mieli czasu na randki. Często wówczas kończyli jako starzy kawalerowie, którzy w Danii określani są jako "pebersvend", czyli pieprzny kawaler. 

Właśnie ta historia sprawia, że młodzi ludzie do dziś obsypują się przyprawami w dniu swoich urodzin. Aktualnie jest to o tyle częste zjawisko, że coraz mniej osób decyduje się na ustatkowanie w tak młodym wieku. 

Tylko zobaczcie, jak wygląda ten zwyczaj. 

Zobacz także: Gdzie mieszkają najseksowniejsi faceci i jakie są upodobania łóżkowe Polaków? To was zaskoczy

Obsypywanie singla pieprzem

Okazuje się, że to nie wszystko. Jeżeli "kąpiel" z cynamonu nie przyniesie odpowiednich rezultatów, 5 lat później singla czeka powtórka z rozrywki.

30. urodziny Duńczyków bywają jednak jeszcze mniej przyjemne. Wówczas są oni bowiem obsypywani przez znajomych... pieprzem.

Zobacz także: Śpicie w ten sposób? To dobre dla waszej relacji i zdrowia. Jest też opcja dla singli