Zamknij

W szybkim numerku wcale nie chodzi o orgazm. Seksuolog nie pozostawia złudzeń

Agnieszka Moczyróg
27.04.2017 13:06

Nawet po wielu latach związku, spontaniczny i szybki seks ma ogromny sens. 

Para
fot. East News

Seksuolog zdradza, dlaczego spontaniczny seks, czyli popularny "szybki numerek" jest tak istotny dla mężczyzn i dlaczego orgazm nie jest w nim najważniejszy. 

Ci wszyscy, którzy uważają, że po latach związku ogień w sypialni przygasa, a dawnej namiętności nie da się już przywrócić, są w błędzie. Okazuje się, że między partnerami po wielu latach wspólnego życia nadal wszystko jest możliwe, a nawet spontaniczny seks na stole, masce samochodu, czy chociażby pralce. 

Seksuolog Małgorzata Pogorzelska w programie "Dobry seks" zdradziła prosty sposób, który pozwoli ponownie rozpalić ogień w sypialni i zachęcić partnera do szybkiego numerku. 

Można do tego wrócić tylko trzeba wprowadzić troszeczkę klimatu, zanim zabierzemy się za organizowanie samego seksu. To znaczy: sms, list, mail, czułe słówka, przypomnienie prezentem, gadżetem, wycieczką tych dawnych lat. Wtedy ten sms jest w czymś osadzony. Wtedy ta propozycja do czegoś nawiązuje i łatwiej ją potraktować jako coś przyjemnego, a nie coś zupełnie nagłego i niepasującego do tego, co się dzieje w tej chwili między nami - powiedziała Małgorzata Pogorzelska w programie "Dobry seks" emitowanym na kanale Gazeta.pl. 

Liczy się bliskość

Podczas gdy część kobiet preferuje długi i namiętny seks przy blasku świec, drugą część częściej zadowala szybki numerek. Utarło się jednak, że to mężczyźni są większymi fanami szybkiej przyjemności. Nie dzieje się tak bez przyczyny. 

Szybkie numerki to jest seks, w którym zaspokojenie przychodzi bardzo szybko. To jest seks, w którym nie ma gry wstępnej, gdzie jest pasja, pożądanie i namiętność. Oprócz tego, że częściej spotykane są na początku relacji, kiedy to libido u obojga partnerów jest wyższe, kiedy oboje partnerzy dla siebie są źródłem nieustającego zainteresowania i jednym wielkim bodźcem seksualnym. Potem już trudniej o takie spontaniczne, pełne namiętności sytuacje. Dlatego kiedy one następują, dla nas jest nie tylko przyjemność, ale jest to też informacja, że nasz seks istnieje, ma się całkiem dobrze i jesteśmy w stanie zrobić czasem coś innego niż długi romantyczny seks przy świecach, który nie wszystkim panom, ale też paniom zawsze pasuje - powiedziała Małgorzata Pogorzelska w programie "Dobry seks" na Gazeta.pl. 

Seksuolog zdradza, że większość kobiet przy szybkim numerku, a więc seksie, który nie tylko trwa krótko, ale również jest pozbawiony gry wstępnej, ma problem, żeby osiągnąć orgazm. 

W szybkich numerkach nie o to chodzi. Chodzi o bliskość, podniecenie, namiętność i doznanie, że jesteśmy dla siebie nadal bardzo atrakcyjni - podkreśla Małgorzata Pogorzelska w programie "Dobry seks". 

Jak widać, szybkie numerki to nie tylko domena singli. Osoby w stałych związkach też mogą czerpać z niego garściami. Wystarczą chęci, czułe słówka i głowa pełna pomysłów.