Zamknij

Udane pary doskonale znają te czynności. 9 rzeczy, których nie może zabraknąć w idealnym związku

Katarzyna Leszczyńska
08.01.2018 15:42
Rzeczy, które robią tylko udane pary
fot. pixabay.com

Jeżeli robicie te rzeczy, trafiliście na tego jedynego.

Każda para ma swoje przyzwyczajenia, które sprawiają, że relacja jest udana. Okazuje się jednak, że są pewne rzeczy, które mogą wskazać na to, że związek będzie idealny, a ukochany tym jedynym, z którym będziemy do końca życia. Portal Bustle.com przygotował listę rzeczy, których nie może zabraknąć w związku z tą jedyną, wyjątkową osobą.

Poczucie bezpieczeństwa

W każdym związku najważniejsza jest możliwość bycia sobą. Jeżeli będziemy czuć się bezpiecznie przy partnerze, wówczas ta sytuacja zostanie nam ułatwiona. I nie chodzi tylko o bezpieczeństwo fizyczne, ale również psychiczne.

Wspólne robienie zakupów

To może być dziki szał zakupowy na wyprzedażach, ale również codzienne wyjście do spożywczego. Najważniejsze we wspólnych zakupach jest wspólne zarządzanie finansami, wsparcie, ale również cierpliwość – wielu pań zna zniecierpliwienie partnera podczas przymierzania kolejnej sukienki.

Zabawa razem

Istnieją takie związki, w których partnerzy imprezują bez siebie, spotykają się z przyjaciółmi bez siebie, a jedyne co robią ze sobą to wspólne oglądanie filmów na kanapie. Z reguły tego typu relacje są skazane na porażkę. W długotrwałym związku najważniejsza jest wspólna dobra zabawa.

Szczerość

Często w związkach jest tak, że im dalej w las, tym trudniej jest mówić sobie tylko prawdę. A dobra relacja jest jak zeznania pod przysięgą. Nikt nie chciałby być okłamywany przez partnera. Dlatego szczerość jest bardzo ważna w związku.

Idealni partnerzy wspólnie się bawią

Wspólne oglądanie filmów

Jest prawie niemożliwe, żeby partnerzy mieli identyczny gust co do każdej kwestii: muzyki, filmów, seriali, książek, potraw itp. Związek jest jednak po to, żeby w takich kwestiach chodzić na kompromisy. Dzięki temu można poznać zainteresowania osoby, na której nam zależy, a jednocześnie przekonać się do czegoś nowego. I zarazić ukochanego tym, co my uwielbiamy najbardziej.

Uczucie komfortu

Pary spędzają ze sobą tyle czasu i są razem w wielu sytuacjach, zwłaszcza tych intymnych. Dlatego też obie osoby w związku powinny czuć się ze sobą komfortowo. Jeżeli nie boimy się partnera i jesteśmy w stanie wyznać mu i zrobić przy nim wszystko – wtedy relacja jest udana.

Dawanie sobie przestrzeni

Każdy potrzebuje swojej przestrzeni, chwil, kiedy może być sam na sam tylko z sobą. Będąc z kimś w dojrzałej relacji, partnerzy powinni zrozumieć, że druga osoba w danym momencie potrzebuje chwili dla siebie. W końcu nawet w najlepszym związku nie można przebywać z kimś 24 godziny na dobę.

Akceptowanie partnera

W dobrym związku partnerzy nie chcą się zmieniać. Jeżeli partner jest tym jedynym, po prostu będą się akceptować od początku do końca. Jeżeli nachodzi nas myśl o zmianach ukochanego, może nam się zapalić w głowie czerwona lampka, że ta relacja zmierza w niedobrym kierunku.

Dobra komunikacja

Dobre, szczere rozmowy są fundamentem każdej udanej relacji. Żadnego problemu nie można rozwiązać bez komunikacji. Nie da się też powiedzieć o swoich uczuciach, nie wchodząc z drugą osobą w dialog. Wszystkie relacje międzyludzkie powinny się opierać na szczerej konwersacji. Zwłaszcza tak ważna więź, jaką jest związek.

Idealni partnerzy szczerze ze sobą rozmawiają